İletişim Başkanlığı 25 Personel Alımı DPB'de yayımlandı

İletişim Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ) üzerinden verdiği ilan ile 25 uzman yardımcısı alımı yapacağını adaylar ile paylaşt

İletişim Başkanlığı 25 Personel Alımı DPB'de yayımlandı

İletişim Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ( DPB ) üzerinden verdiği ilan ile 25 uzman yardımcısı alımı yapacağını adaylar ile paylaştı. İletişim Başkanlığı tarafından uzun süredir herhangi bir ilan yayımlanmıyordu ancak geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler doğrultusunda 25 kişilik alım yapılacağı ve alımların KPSS puanına göre ve bazı şartlar üzerinden gerçekleştirileceği bildirildi.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak,

b) 01/01/2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,

c) En az dört yıllık lisans eğitimi veren

- Hukuk, siyasi bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden (10 kişi)

- İletişim fakültelerinden (15 kişi)

- Mühendislik fakültelerinden (bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme bölümleri - 4 kişi) veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kuramlarından mezun olmak,

(2) Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar "ön eleme yazılı yarışma" sınavına davet edilecektir.

(3) İlgili bölümlerden herhangi birine yeterli başvurunun olmaması halinde, diğer bölümlerden de alım yapılabilecektir.

(4) Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık (www.iletisim.gov.tr) resmi internet sitesinden ilan edilecektir.

(5) Sınava katılabilecek adaylara ilişkin duyuruda, sınav programına ve sınavın yapılacağı adreslere ve diğer hususlara ilişkin bilgilere de yer verilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, SÜRESİ, BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

(1) Sınav başvurusu 14 - 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr) üzerinden yapılacaktır.

Yapılacak sınavın tüm işlemleri Ankara ilinde yapılacak olup adaylar başvuru işlemlerini belirtilen tarihler içerisinde yapmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2018, 14:23
YORUM EKLE