İŞKUR'dan Aile Bakanlığı farklı kadrolarda 1000 işçi alacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alımı ile ilgili yeni bilgiler geldi. 25 Kasım Pazartesi günü ilana çıkarak farklı kadrolarda işçi alımı yapacağını ve toplamda 1000 alım düzenleyeceğini açıklayan Bakanlığın verdiği ilan detayları ise şöyledir;

İŞKUR'dan Aile Bakanlığı farklı kadrolarda 1000 işçi alacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alımı ile ilgili yeni bilgiler geldi. 25 Kasım Pazartesi günü ilana çıkarak farklı kadrolarda işçi alımı yapacağını ve toplamda 1000 alım düzenleyeceğini açıklayan Bakanlığın verdiği ilan detayları ise şöyledir;

GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; 18 yaşını bitirmiş olmak, ilanda belirtilen suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak, adayların yine ilan detaylarında belirtilen suçlardan dolayı hakkında süren herhangi bir kovuşturma ya da soruşturması olmamak, özel kanunlarda yer alan özel şartları taşıyor olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, askerliğini yapmış ya da tecilli veya muaf olmak.

Adayların kamu haklarından yoksun bulunmaması, kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek, yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek, başvuru işlemlerinin son günü itibari ile iş gücü taleplerinde yer alan bölümleri bitirmiş olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olması ve vardiyalı çalışma sistemine sistemine uygun olması genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra adaylar deneme süresi tanımlanacak olup, bu süre 2 ay olarak belirlenmiştir. Kurum tarafından belirtilen 2 aylık deneme süresinden başarı sağlayamayanlar tazminat verilmeksizin iş sözleşmesi fesh edilecektir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alım ilanı için sadece bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru sağlanabilecektir. Adayların temizlik görevlisi alımı ilanına başvurusu gerçekleştirirken gerçeğe aykırı belge vermemesi ve bu tarz bir girişimin tespiti halinde başvuru aşamalarına son verileceği bildirilmiştir. Kamu personeli seçme sınavı KPSS'den ön lisans mezunları için 2018 yılında yapılan sınava girmiş ve P93 türünden puan almış olmak, 2018 yılında yapılan KPSS sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak gibi genel şartlar aranmaktadır. Peki özel şartlar nedir?

ALINACAK KADROLAR NEDİR?

Çocuk Bakıcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Bakım ve Onarım

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖZEL ŞARTLARI NEDİR?

Aile Bakanlığına ataması gerçekleştirilen personelin mazeret durumları da dahil olmak üzere 3 sene süre ile iller arası tayin talebi olmayacağı, temizlik görevlisi kadrosu için en az ortaöğretim mezunu olma şartı arandığı bildirilmiştir.

1000 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Adaylar başvuru işlemlerini Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden 25 kasım 2019 ile 29 kasım 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecekleri bildirildi.

Adayların belge teslim işlemleri ise Bakanlık tarafından daha sonra resmi site aracılığı ile duyurulacağı bildirildi. Adayların hangi belgeleri, belgelerin teslim bölgesi ve teslim tarihi gibi bilgileri henüz açıklanmamış olup, ilerleyen zamanlarda resmi siteden duyurulacağı açıklandı.

İlan tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2019, 09:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
BASEL SERiF
BASEL SERiF - 8 ay Önce

1234

Veyseltuccar
Veyseltuccar - 7 ay Önce

Asciksoguksicakizgaratoplu organizasyonlar alakarthepsivar saygilarla

Eli yayla
Eli yayla - 7 ay Önce

Kasım mı kaldı ocak 2020