İŞKUR üzerinden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temizlik görevlisi alımı yapacak

İŞKUR üzerinden Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temizlik görevlisi alımı yapacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 25 Kasım 2019 tarihinde verdiği ilan ile İŞKUR üzerinden temizlik görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Temizlik görevlisi için belirtilen genel şartları, özel şartlar, eğitim düzeyi ve son başvuru tarihi gibi bilgiler haberimizin devamında verilmiştir.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İÇİN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temizlik görevlisi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; 18 yaşını bitirmiş olmak, ilanda belirtilen suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak, adayların yine ilan detaylarında belirtilen suçlardan dolayı hakkında süren herhangi bir kovuşturma ya da soruşturması olmamak, özel kanunlarda yer alan özel şartları taşıyor olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, askerliğini yapmış ya da tecilli veya muaf olmak, adayların kamu haklarından yoksun bulunmaması, kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek, yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek, başvuru işlemlerinin son günü itibari ile iş gücü taleplerinde yer alan bölümleri bitirmiş olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olması ve vardiyalı çalışma sistemine sistemine uygun olması genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra adaylar deneme süresi tanımlanacak olup, bu süre 2 ay olarak belirlenmiştir. Kurum tarafından belirtilen 2 aylık deneme süresinden başarı sağlayamayanlar tazminat verilmeksizin iş sözleşmesi fesh edilecektir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temizlik görevlisi alım ilanı için sadece bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru sağlanabilecektir. Adayların temizlik görevlisi alımı ilanına başvurusu gerçekleştirirken gerçeğe aykırı belge vermemesi ve bu tarz bir girişimin tespiti halinde başvuru aşamalarına son verileceği bildirilmiştir. Kamu personeli seçme sınavı KPSS'den ön lisans mezunları için 2018 yılında yapılan sınava girmiş ve P93 türünden puan almış olmak, 2018 yılında yapılan KPSS sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak gibi genel şartlar aranmaktadır. Peki özel şartlar nedir?

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ÖZEL ŞARTLARI NEDİR?

Aile Bakanlığına ataması gerçekleştirilen personelin mazeret durumları da dahil olmak üzere 3 sene süre ile iller arası tayin talebi olmayacağı, temizlik görevlisi kadrosu için en az ortaöğretim mezunu olma şartı arandığı bildirilmiştir.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ İÇİN BAŞVURU BİÇİMİ VE TARİHİ NEDİR?

Adaylar başvuru işlemlerini Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden 25 kasım 2019 ile 29 kasım 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecekleri bildirildi.

Adayların belge teslim işlemleri ise Bakanlık tarafından daha sonra resmi site aracılığı ile duyurulacağı bildirildi. Adayların hangi belgeleri, belgelerin teslim bölgesi ve teslim tarihi gibi bilgileri henüz açıklanmamış olup, ilerleyen zamanlarda resmi siteden duyurulacağı açıklandı.

İlan tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aysel Elmas
Aysel Elmas - 9 ay Önce

Bende işsiz im çalışmak istiyorum.

Emine doğan
Emine doğan - 9 ay Önce

İlk okul olmazmi bu işe çok ihtiyacım var temizlik görevlisi iş ariyorum

Serpil tuncer
Serpil tuncer - 9 ay Önce

Kac yasina kadar alim yapiyonuz

Fethi Büyük Aktepe
Fethi Büyük Aktepe - 9 ay Önce

Bana da yardımcı ola bilirmsiiniz

Leyla yurtalan
Leyla yurtalan - 8 ay Önce

Kacyasa kadar aliniyor lutfen banada yardinci olurmusunuz,,,

Yasemin
Yasemin - 8 ay Önce

İlköğretim mezunuyum çalışmak istiyorum

Naci tataroğluları
Naci tataroğluları - 8 ay Önce

Acilen iş arıyorum bina görevli iş yapmışım yakıt belgem varkatı sıvı badana boya yaparım 0541 218 03 11