Kamu kurumu 19 hizmetli ve 2 bulaşıkçı alımı yapacak

Danıştay başkanlığı önceki günlerde devlet personel başkanlığı üzerinden verdiği ilan ile bulaşıkçı ve hizmetli kadrosu için personel alımı

Kamu kurumu 19 hizmetli ve 2 bulaşıkçı alımı yapacak

Danıştay başkanlığı önceki günlerde devlet personel başkanlığı üzerinden verdiği ilan ile bulaşıkçı ve hizmetli kadrosu için personel alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru şartları nedir?

Ölçme seçme ve yerleştirme ( ösym ) tarafından 2018 yılında düzenlenen kpss sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Kamu personeli seçme sınavından KPSS p93, kpss p94 ve kpss p3 türünden en az 60 puan almış olmak gerekmekte olup, ayrıca yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ilan tam metninde yer alan yaş şartlarını taşıyor olmanız gerekiyor.

Genel şartların yanı sıra özel şartlarda verilmiş olup,

Bulaşıkçı kadrosu için ise; yine en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerekmektedir.

Hizmetli kadrosu için şartlar ise; en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerektiği bildirilmiştir.

Danıştay Başkanlığı başvuru tarihleri nedir?

Adaylar kuruma başvurularını 25 haziran 2019 ile 1 temmuz 2019 tarihleri içerisinde saat 17:00’a kadar gerçekleştirebileceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar resmi internet sitesi olan danistay.gov.tr adresi aracılığı ile başvuru formunu temin ederek doğru ve eksiksiz olarak doldurarak ilanda belirtilen adrese imzalı bir şekilde bizzat başvuruda bulunacaklardır. Kargo, posta yolu ile yapılan başvuru işlemleri geçerli sayılmayacaktır.

İlan tam metni için tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2019, 00:11
YORUM EKLE