Kamu kurumu 3 bin 313 personel alımı yapacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bin asdep personelinin yanı sıra geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru neticesinde 2 bin 313 atama gerçekleştireceğini belirtti.

Kamu kurumu 3 bin 313 personel alımı yapacak

Kamu kurumu tarafından verilen ilanlar neticesinde toplamda 3 bin 313 personel alımı yapılacağı açıklandı. 

2 BİN 313 PERSONEL HANGİ KADRO İÇİN NE KADAR ATAMA YAPILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2019/6 KPSS tercih kılavuzunda lise düzeyi adayların diğer sağlık personeli unvanı için 82, önlisans düzeyi adayların ise 326 kişilik destek personeli, büro personeli ve diğer sağlık personeli için atama yapılacağı bilgisi verildi.

Lisans düzeyi adaylar ise öğretmen, çocuk gelişimcisi, büro personeli,sosyal çalışmacı, diyetisyen, hemşire, fizyoterapist, diğer sağlık personeli gibi kadrolar için tercih yapabilecekleri açıklandı.

TERCİH TARİHLERİ NEDİR?

Tercih yapacak adaylar 21 Kasım 2019 ile 27 Kasım 2019 tarihleri içerisinde tercih işlemlerini saat 23:59'a kadar gerçekleştirebilecekleri bildirildi. ÖSYM tarafından verilen açıklama ise 657 sayılı DMK 4-b maddesi gereğince adayların istihdam edileceği bilgisi aktarıldı. Adaylar tercih kılavuzuna ulaşmak için https://www.osym.gov.tr/ adresi ÖSYM adresine giderek bilgi edinebilir ve tercihte bulunabilirler.

1000 DESTEK PERSONELİ ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

-Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

-65 yaşını bitirmemiş olmak, -657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

DESTEK PERSONELİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?
-Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak
-KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ NEDİR?
-Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda 27/11/2019 - 06/12/2019 tarihleri arasında yapacaklardır.
-Adaylar başvuruda bulunacakları pozisyon unvanı için istenilen öğrenime ilişkin olarak, öncelikle e-devlet sisteminden alınan barkodlu/karekodlu öğrenim belgesini pdf formatında, bu belgenin e-devlet sisteminde bulunmaması durumunda ise diploma ya da mezuniyet belgesini taratarak pdf formatında “öğrenim belgesi” alanına yükleyeceklerdir.

Aile bakanlığı personel alımı detayları için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2019, 20:14
YORUM EKLE