Kamu kurumu KPSS ile 300 şoför alımı yapacak

Tarım ve orman bakanlığı sözleşmeli olarak farklı bölgelerden 300 şoför alımı yapacağını açıkladı. KPSS puan esasına göre alımların yapılacağı ve en az 60 puan alan adayların ilana başvuru yapabileceği ayrıca adayların 23 eylül saat 23:59'a kadar işlemlerini yapabileceği bildirildi.

Kamu kurumu KPSS ile 300 şoför alımı yapacak

Tarım ve orman bakanlığı KPSS puan esasına göre 300 şoför alımı yapacağını açıklamıştır. Alımlarda adayların genel ve özel şartları taşıyor olması istenmektedir.

Şoför alımı ilanına başvuru sağlayacak olan adayların 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. maddede belirtilmiş özel ve genel şartları taşıyor olması gerektiği bildirilmiştir. Ayrıca adayların son başvuru tarihi itibari ile 36 yaşından gün almamış olması, 2018 yılında düzenlenmiş kamu personeli seçme sınavı KPSS'den en az 60 puan almış olması, alınan puanın P93 üzerinden değerlendirileceği açıklanmıştır. Destek personeli şoför kadrosu için ortaöğretim kurumlarının herhangi birisinden mezun olmak ve en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekmektedir.

İlana başvuru sağlamak isteyen adaylar 12 Eylül 2019 ile 23 Eylül 2019 tarihleri içerisinde resmi site olan isealim.ogm.gov.tr adresi üzerinde verilen sistemden e-devlet şifresi ile giriş yaparak başvuru gerçekleştirileceklerdir. Başvuru işlemleri 23 eylül 2019 saat 23:59'a kadar devam edecek olup  Şahsen, posta, dilekçe veya diğer şekilde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların başvuru işleminden önce e-devlet şifresi edinmeleri gerekmektedir.

Her aday ilanda yer alan EK-2'de belirtilen pozisyonlar için sadece bir öğrenim programından başvuruda bulunabilecektir.

Adaylar Ek-2'de yer alan 10 ilden az olan pozisyonlar için il sayısı kadar, 10 ilden fazla olan pozisyonlar için en fazla10 adet tercihte bulunabilecektir.

Tarım ve orman bakanlığı şoför alımı detayları için tıklayın

YORUM EKLE