KPSS 70 puan şartı ile idare memuru öğrencisi alımı yapılacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve tevkifevleri KPSS 70 puan barajı koşulu ve sözlü, mülakat sistemine göre 300 kişilik idare memuru öğrencisi alımı yapacağını açıkladı.

KPSS 70 puan şartı ile idare memuru öğrencisi alımı yapılacak

Ceza ve tevkifevleri 300 kişilik idare memuru öğrencisi alımı yapacağını ilan etti. 2019 yılı için idare memuru öğrencisi alımı yapacak olan CTE kamu kurumu alım şartlarını taşımaları halinde adayların 19 ağustos 2019 ile 2 eylül 2019 tarihleri içerisinde işlemlerini gerçekleştirmeleri istenmektedir. İdare memuru öğrencisi alım ilanından yararlanmak isteyen adaylar ve tam bilgi edinmek isteyen adaylar //www.cte.adalet.gov.tr adresi üzerine giderek gerekli bilgiyi alabilirler.

İlan bilgileri nedir?

Adayların Türkiye vatandaşı olması, belirtilen cezalardan mahkum edilmemiş olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak, yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek, 2018 yılında gerçekleştirilen KPSS P3 Lisans sınavından en az 70 puan almış olmak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

300 idare memuru öğrencisi alım ilanına başvuru sağlamak isteyen adaylar eleme aşaması olarak nitelendirilen sözlü ve mülakat sınavına tabii tutulacaklardır. Bu işlemler için çağrılacak olan adaylar 2018 yılında düzenlenmiş KPSS lisans sınavına dahil olmuş ve P3 puan türü üzerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Belirtilen baraj puan üzerinden en yüksek puan alan öğrencilerden başlayıp 1500 kişilik sayıya erişilene kadar belirleme yapılacaktır. Kurum tarafından belirlenen adaylar ise resmi internet adresi üzerinden duyurusu yapılacağı bildirilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 16:09
YORUM EKLE