Lüleburgaz Belediyesi KPSS P93 ile P94 puan türü üzerinden İtfaiye Eri Alımı Yapacak

KPSS P93 ile P94 puan türü üzerinden en az 60 puan almış olan adaylar itfaiye eri alımı ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. İtf

Lüleburgaz Belediyesi KPSS P93 ile P94 puan türü üzerinden İtfaiye Eri Alımı Yapacak

KPSS P93 ile P94 puan türü üzerinden en az 60 puan almış olan adaylar itfaiye eri alımı ilanına başvuruda bulunabileceklerdir.

İtfaiye ekibine atanmak için başvuruda bulunacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinin (A) paragrafında belirtilen genel şartlara sahip olmaları gerekir.

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından mahrum olmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, kasıtlı bir suç için bir yıl veya daha fazla bir süre hapis cezasına veya afına maruz kalsalar bile, anayasa düzenine karşı işlenen suçlar ve bu emrin işleyişi İhale, idamın kötüye kullanılması, kara para aklama veya suçun varlıklarının kaçakçılığı.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f) İlan edilen kadrolar için diğer başvuru şartlarını yerine getirmek.

g) Güvenlik soruşturması sonrasında göreve başlama konusunda sakıncasının olmaması.

Adaylar başvuru işlemlerini 4 ile 8 Şubat tarihleri arasında yapmaları gerekmektedir. İlan tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 00:57
YORUM EKLE