Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

KAMU PERSONEL ALIMLARI

10 Ağustos 2019 Cumartesi 18:17:00

PMYO çok sayıda öğrenci alım ilanı yayımladı

Polis Akademisi ve devlet personel başkanlığı resmi sitesi internet sitesi üzerinden PMYO öğrenci alımı ilan yayımlandı. 2019 yılı öğrenci ihtiyacını karşılamak için alım ilanına çıkan Polis Akademisi en az lise ve dengi okul mezunlarının öğrenci alım ilanına başvuru yapabileceğini belirtti. Ayrıca öğrenci alım ilanından yararlanmak isteyen adayların belirtilen şartlara haiz olması gerekmekte olup, şartları taşıyan adaylar 05 Ağustos 2019 ile 19 Ağustos 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Adaylardan istenen şartlar nedir?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, ÖSYM tarafından 2019 yılı içinde gerçekleştirilmiş olan YKS TYT puan türü üzerinden en az 250,000 ham puan almış olmanın yanı sıra Emniyet teşkilatı personeli Şehit ya da vazife malülü olanların eş ve çocuklarının ÖSYM tarafından 2019 yılında yapılan YKS TYT puan türünden en az 150,000 almış olması şartı aranmaktadır. Emniyet teşkilatı içerisinde görev yapan ya da emniyet teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda bulunmamaktadır.

Ayrıca adayların Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasını olumlu geçmek ve parti üyeliğinin olmaması aranan bazı şartlar arasında yer almaktadır.

Şartları taşıdığını düşünen adaylar  05 Ağustos 2019 ile 19 Ağustos 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşlemler için www.pa.edu.tr adresinden bilgi edinilebilir ve e-devlet üzerinden T.C numarası ve şifre ile giriş yapılacak başvuru işlemleri gerçekleştirilecektir.

Polis memuru maaşları ne kadar?

Ülkemizin güvenliğinde sorumlu ve iç düzeni sağlayan polis memurları devlet memurları kapsamında yer aldığı için yılda 2 sefer maaşlarına zam almaktadır. Ocak ile Temmuz aylarında maaşlarına enflasyon oranına göre zam yapılan polis memurlarının maaşları hakkında gerekli bilgiler haberimizde verilmiştir. 

Polis memurlarının maaşları hizmet yılına, görev aldığı bölgeye, evli veya bekar oluşuna, sendika üyesi olup olmamasına, memurluğa başlama tarihine ve bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. İlan365 olarak yeni göreve başlamış 1 ocak 2019 tarihinde işe başlamış, bekar, sendika üyesi olmayan ve görev yeri İstanbul olarak seçilmiş bilgiler neticesinde polis memuru maaşları hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Maaş robotu kullanılarak hesaplanan polis memuru maaşı 5,675.21 ₺ olarak hesaplanmıştır. Bu maaş bilgisi önlisans ve ya lisans mezunu, 1 ocak 2019 tarihinde göreve başlayan, bekar, sendika üyesi olmayan ve görev yeri İstanbul olan polis memuru maaşıdır. Ayrıca hesaplama yapılırken 2019 Temmuz ayı baz alınmış olup, gerekli detaylar aşağıda görsel olarak aktarılmıştır.

Eğer siz polis memuru maaşını farklı bilgiler ile çıkarmak istiyorsanız maaş robotunu kullanarak hesaplama yapabilirsiniz.

Maaş bilgisi hesaplama için tıklayın

İlan detayları için tıklayın

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Güncel Haberler

Yukarı