PÖH olmak isteyen adaylar polis memuru adayı alımı ilanına başvuru yapsın!

PÖH olmak isteyen adaylar polis memuru adayı alımı ilanına başvuru yapsın!

Önceki aylarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yeni pöh alımlarının nasıl yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklama kapsamında yeni pöh alımlarının içeriden yapılacağı belirtildi. Bu açıklama neticesinde polis özel harekat olmak isteyen adayların normal polis alımı ilanlarına başvuru yapması gerektiği bildirildi. Polis Akademisi Başkanlığı önceki günlerde resmi ilan ile 2 binden fazla polis memuru adayı alımı yapacağını açıkladı. Pöh olmak isteyen adayların yayımlanan polis alımı ilanına başvuruda bulunması yerinde olacağını bildirmek isteriz. İşte detaylar...

Adaylardan istenen şartlar nedir?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, ÖSYM tarafından 2019 yılı içinde gerçekleştirilmiş olan YKS TYT puan türü üzerinden en az 250,000 ham puan almış olmanın yanı sıra Emniyet teşkilatı personeli Şehit ya da vazife malülü olanların eş ve çocuklarının ÖSYM tarafından 2019 yılında yapılan YKS TYT puan türünden en az 150,000 almış olması şartı aranmaktadır. Emniyet teşkilatı içerisinde görev yapan ya da emniyet teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda bulunmamaktadır. Ayrıca adayların Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasını olumlu geçmek ve parti üyeliğinin olmaması aranan bazı şartlar arasında yer almaktadır. Şartları taşıdığını düşünen adaylar  05 Ağustos 2019 ile 19 Ağustos 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşlemler için www.pa.edu.tr adresinden bilgi edinilebilir ve e-devlet üzerinden T.C numarası ve şifre ile giriş yapılacak başvuru işlemleri gerçekleştirilecektir.

POLİS ÖZEL HAREKAT OLMAK İSTEYEN ADAYLAR İÇİN BİLGİLER VERİLDİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis özel harekat alımları için de yeni bilgiler aktardı. Yeni planlarının arasında polis özel harekat alımlarının artık içerinden alınacağını dile getirdi. Bu nedenle polis özel harekat olmak isteyen adayların polislik sınavına katılmasını ve kazanması önerisinde bulundu. 25 bin kadar polis özel harekat'ın teşkilat bünyesinde yer aldığını ve bu sayının şuanda yeterli olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ihtiyaç olursa içeriden alım yapılacağını belirtmesinin yanı sıra çok ihtiyaç olursa dışarıdan da alımların yapılacağını ancak bu alımların kısıtlı sayıda olacağını da sözlerine ekledi.

Polis memuru maaşları ne kadar?

Ülkemizin güvenliğinde sorumlu ve iç düzeni sağlayan polis memurları devlet memurları kapsamında yer aldığı için yılda 2 sefer maaşlarına zam almaktadır. Ocak ile Temmuz aylarında maaşlarına enflasyon oranına göre zam yapılan polis memurlarının maaşları hakkında gerekli bilgiler haberimizde verilmiştir. 

Polis memurlarının maaşları hizmet yılına, görev aldığı bölgeye, evli veya bekar oluşuna, sendika üyesi olup olmamasına, memurluğa başlama tarihine ve bir çok etkene göre değişiklik göstermektedir. İlan365 olarak yeni göreve başlamış 1 ocak 2019 tarihinde işe başlamış, bekar, sendika üyesi olmayan ve görev yeri İstanbul olarak seçilmiş bilgiler neticesinde polis memuru maaşları hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Maaş robotu kullanılarak hesaplanan polis memuru maaşı 5,675.21 ₺ olarak hesaplanmıştır. Bu maaş bilgisi önlisans ve ya lisans mezunu, 1 ocak 2019 tarihinde göreve başlayan, bekar, sendika üyesi olmayan ve görev yeri İstanbul olan polis memuru maaşıdır. Ayrıca hesaplama yapılırken 2019 Temmuz ayı baz alınmış olup, gerekli detaylar aşağıda görsel olarak aktarılmıştır.

Eğer siz polis memuru maaşını farklı bilgiler ile çıkarmak istiyorsanız maaş robotunu kullanarak hesaplama yapabilirsiniz.

Maaş bilgisi hesaplama için tıklayın

İlan detayları için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 14:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer kaplan duran
Ömer kaplan duran - 5 ay Önce

kaplan93omer@gmail.com