Polis memuru adayı ve idare memuru öğrencisi alımı yapılacak!

Ceza ve tevkifevleri ve Polis akademisi başkanlığı çok sayıda alım yapacağını açıkladı.

Polis memuru adayı ve idare memuru öğrencisi alımı yapılacak!

Polis Akademisi Başkanlığı resmi sitesinden geçtiğimiz günlerde verilen ilan ile polis memuru adayı alımı yapılacağı belirtildi. Bunun yanı sıra Ceza ve tevkifevleri 300 idare memuru öğrencisi alımı yapacağını açıkladı. 2 kurum toplamda çok sayıda alım yapacak olup, adaylardan istenen şartlar nedir gibi bilgiler aşağıda verilmiştir.

2 bin 500 polis memuru adayı alımı yapılacak

Adaylardan istenen şartlar nedir?

Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, ÖSYM tarafından 2019 yılı içinde gerçekleştirilmiş olan YKS TYT puan türü üzerinden en az 250,000 ham puan almış olmanın yanı sıra Emniyet teşkilatı personeli Şehit ya da vazife malülü olanların eş ve çocuklarının ÖSYM tarafından 2019 yılında yapılan YKS TYT puan türünden en az 150,000 almış olması şartı aranmaktadır. Emniyet teşkilatı içerisinde görev yapan ya da emniyet teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda bulunmamaktadır.

Ayrıca adayların Kasten işlenen bir suçtan dolayı hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak, güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasını olumlu geçmek ve parti üyeliğinin olmaması aranan bazı şartlar arasında yer almaktadır.

Şartları taşıdığını düşünen adaylar  05 Ağustos 2019 ile 19 Ağustos 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İşlemler için www.pa.edu.tr adresinden bilgi edinilebilir ve e-devlet üzerinden T.C numarası ve şifre ile giriş yapılacak başvuru işlemleri gerçekleştirilecektir.

İlan detayları için TIKLAYIN

300 idare memuru öğrencisi alımı yapılacak

Ceza ve tevkifevleri geçtiğimiz günlerde verdiği ilan ile 300 idare memuru öğrencisi alımı yapacağını açıkladı. Adaylarda aranan şartlar ise şöyledir; Türkiye vatandaşı olmak, belirtilen suçları işlememiş olmak, gerçekleştirilecek olan sınavın son başvuru tarihi itibari ile 2 Eylül 2019 18 yaşını doldurmuş olmak, yapılacak güvenlik soruşturması olumlu olmak, 2018 kamu personeli seçme sınavı KPSS lisans P3 türünden en az 70 puan almış olmak, İlan detayları için TIKLAYIN

YORUM EKLE