Rtük 60 Kamu Personeli Alımı için başvurular devam ediyor

Rtük 60 personel alımı için başvurular 18 ocakta son bulacak

Rtük 60 Kamu Personeli Alımı için başvurular devam ediyor

Rtük toplamda 60 personel alımı yapacağını ve üst kurul uzman yardımcılığı kadrosu için gerçekleştirileceğini açıkladı. Adaylar başvuru işlemlerini 18 ocak tarihine kadar gerçekleştirmelidirler.

Üst Kurul Uzman Yardımcılığı kadrosu için toplamda 60 alım yapılacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI

RTÜK yeni verdiği ilan ile personel alımı yapıyor. Adayların 657 sayılık DMK'da bulunan 48. maddenin genel şartlarını taşıyor olması gerekmektedir. Ayrıca üniversitelerin en az dört senelik ilgili bölümlerini bitirmiş olmak istenen şartlar arasındadır. Bunların yanı sıra 01 Ocak 2019 itibari ile 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. ( yaş ile ilgili daha fazla bilgi için ilan tam metnine gidebilirsiniz. )

ÖSYM tarafından 2017 ve 2018 tarihlerinde düzenlenen kamu personeli seçme sınavına girmiş ve 70 ve üstü puan almış olmak gerekmektedir. İlana başvuru süresi içerisinde başvurmuş ve istenen evrakları ilgili kuruma teslim etmiş olmak istenmektedir.

BAŞVURU BİLGİLERİ

RTÜK personel alımı başvuruları 07 Ocak 2019 tarihinde başlayacak olup 18 ocak 2019'da sona erecektir. Resmi internet adresi www.rtuk.gov.tr üzerinden edinecekleri sınav başvuru formunu yazıcıdan çıkartarak doğru ve eksiksiz bilgiler ile doldurmak ve imzalamak sureti ile adaylar işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

İlan bilgileri için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 18:55
YORUM EKLE