Sahil güvenlik komutanlığı devlet memuru alımı yapacak

Sahil güvenlik komutanlığı devlet memuru alımı yapacak

Sahil güvenlik komutanlığı devlet memuru alımı yapacağını bildirdi. Farklı kadrolarda memur alımı yapılacak olup, başvuru şartları, mülakat bilgileri, hangi kadrolarda memur alınacağı ve diğer bilgiler haberimizde verilmiştir.

SAHİL GÜVENLİK MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sahil güvenlik komutanlığı devlet memuru alımı için adaylarda bazı şartlar aramakta olup, bunlar ise şöyledir; 657 sayılı devlet memurları kanununda bulunan 48. maddede yer alan genel şartları taşıyor olmak, alınacak kadrolar için belirtilen KPSS puanını almış olmak ve puan türünden sınava girmiş olmak, 2018 yılında gerçekleştirilen kamu personeli seçme sınavı KPSS'ye girmiş olmak ve P03 türünden puan almış olmak gerektiği bildirilmiştir.

Devlet memuru alımı için adayların askerlik ile ilgisinin olmaması gerektiği bildirilmiş olup, askerlik ile ilgili tam bilgi için ilan tam metninden faydalanabilirsiniz. Kurum tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturmasını olumlu olarak geçmiş olmak gerektiği açıklandı.

DEVLET MEMURU BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Sahil güvenlik komutanlığı devlet memuru alımı için belirtilen başvuru tarihleri ise 25 Kasım 2019 ile 05 Aralık 2019 tarihleri arası olarak açıklanmış olup, son başvuru tarihinde saat 11:00'da sona ereceği bildirilmiştir.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Sahil güvenlik komutanlığı yayınladığı ilan ile hangi kadrolarda alım yapacağını da açıklamış olup, bunlar ise şöyledir; bilgisayar mühendisi, makine mühendisi, tercüman, uluslararası ilişkiler ve antlaşmalar uzmanı, mali işler uzmanı, uzman, protokol uzmanı, onarım işlem uzmanı, personel işlemleri uzmanı, meslek içi eğitim işlemleri uzmanı ve istatistikçi alımlarının yapılacağı bildirildi.

SAHİL GÜVENLİK MÜLAKAT BİLGİLERİ NEDİR?

Sahil güvenlik devlet memuru alımında mülakat tarihleri, sınav yeri ve mülakat sınavı sonuçları hakkında da bilgi verildi. 13 Aralık 2019 tarihinden sonra mülakat sınavına girecek olan adayların ilanı ile beraber resmi sahil güvenlik sitesi olan www.sg.gov.tr internet adresi üzerinden yayınlanacağı açıklandı.

İlan tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 15:57
YORUM EKLE