Sayıştay Başkanlığı eski hükümlü işçi alımı yapacak

Sayıştay Başkanlığı eski hükümlü işçi alımı yapacak

Sayıştay Başkanlığı, Türkiye iş kurumu ( İŞKUR ) tarafından verdiği ilan neticesinde eski hükümlü olarak şoför ve büro personeli kadroları için işçi alımı yapacağını açıkladı. Sayıştay Başkanlığı,şoför ve büro görevlisi ilanına başvuru sağlamak isteyen adayların genel şartların yanı sıra belirtilen özel şartları da taşıyor olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşıyan adayların 8 temmuz 2019 ile 12 temmuz 2019 tarihleri içerisinde iş başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru şartları, tarihleri ve diğer bilgiler haberimizde verilmiştir.

Genel şartlar nedir?

Adayların ilana başvuru yapabilmesi için Türkiye vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, belirtilmiş suçlardan ceza almamış olması, Kamu Kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan şartları taşımak, askerlik ile ilgisinin olmaması, yapmış olması ya da muaf veya tecilli olması, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,Sürekli İşçi Alım Çizelgesinde yer alan kadrolardaki talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara'da ikamet etmek, Ölçme seçme ve yerleştirme ( ÖSYM ) tarafından 2018 yılında gerçekleştirilen sınava girmiş olmak, kurum tarafından yapılacak soruşturma neticesi olumlu olmak genel şartlar arasında yer almaktadır.

Adaylar genel şartların yanı sıra ilan tam metninde yer alan özel şartlarıda taşıyor olması gerekmektedir.

Başvuru işlemleri Türkiye iş kurumu ( İŞKUR ) internet adresi üzerinden yapılacak olup 8 temmuz 2019 ile 12 temmuz 2019 tarihler arasında yapılacaktır. Adaylar başvuru işlemlerini bizzat yapmak isterse İŞKUR ankara il müdürlüğü üzerinden de yapabilecektir.

İlan tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 06:21
YORUM EKLE