Sayıştay Denetçi Yardımcısı Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları

Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. Sayıştay’da görev almak isteyen adaylar haberimizin devamından başvuru şart ve diğer gerekli bilg

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Alımı Yapıyor! Başvuru Şartları
Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı alımı yapacak. Sayıştay’da görev almak isteyen adaylar haberimizin devamından başvuru şart ve diğer gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

1- Aday Denetçisi Aday, halen Sayıştay tarafından boş kalan boş pozisyonların 45'i (kırkbeş) için aday gösterilecektir. Aday adaylar eleme, yazılı ve mülakat testlerine tabi tutulacaktır.

Yeterlik Sınavının Tarihi ve Süresi

a) 23 Şubat 2019 tarihinde Ankara'da yapılacaktır.

b) Sınav 10.15'te başlar. Cevap süresi 90 dakika olacaktır. Adaylar saat 10: 00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Sınava girecek kişiler;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. Maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak,

b) Yeterlilik sınavının Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşından büyük olmamak (1 Ocak 1984 ve sonraki doğumlar).

(c) Hukuk Fakültesi, siyaset bilimi, ekonomi, işletme yönetimi, ekonomi ve idari bilimlerden, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtiçinde veya yurtdışında en az dört yıl fakülte veya yüksekokul tamamlamış olmak,

ç) Ülkenin her yerinde denetim görevini yerine getirmesini engelleyen bir duruma sahip olmamak,

Terimler aranır.

2- Sınav için başvurular:

a) 08-15 Ocak 2019 arasında olacaktır. Son başvuru tarihi 23 Ocak 2019'dur.

b) Sınav için başvurular elektronik olarak ÖSYM başvuru merkezleri veya bireysel olarak internet üzerinden yapılacaktır (ÖSYM'in https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresinden). ÖSYM Uygulama Merkezlerinin adresi ÖSYM'nin web sayfasında yer alacaktır. ÖSYM Uygulama Merkezlerinin başvuruları resmi çalışma gününde ve resmi çalışma saatlerinde alınacaktır.

c) ÖSYM'nin Aday Süreç Sisteminde geçerli bir fotoğrafı olmayan ve / veya eğitim bilgilerini değiştirmeyen adaylar başvurularını ÖSYM Uygulama Merkezlerinden yapacaklardır. ÖSYM'nin Aday Operasyon Sisteminde geçerli bir fotoğraf ve eğitim bilgisine sahip adaylar başvurularını İnternet üzerinden bireysel olarak uygulayabilirler (ÖSYM'in https://ais.osym.gov.tr ​​internet adresi aracılığıyla) TCKimlik Numaraları ve aday şifreleri veya başvuruda bulundukları herhangi bir başvuru Merkezden yapacağım. Posta ile hiçbir başvuru alınmayacaktır.

3- Yeterlik sınavında başarılı olan adayların gireceği klasik usule göre hazırlanan yazılı sınav, aşağıdaki alanlarda iki oturumda belirtilen tarih ve saatlerde uygulanır.

1. Oturum: 27 Nisan 2019 Cumartesi 10: 15-12: 15/14: 45-16: 45

II. Oturum: 28 Nisan 2019 Pazar 10: 15-12: 15/14: 45-15: 45/15: 45-16: 45

Yazılı sınav, klasik usule göre ÖSYM tarafından Hukuk, Finans, Ekonomi, Kompozisyon, Seçmeli Grup (Ticaret Hukuku veya Muhasebe) alanlarında yapılacaktır. (Kompozisyon başvuru sahipleri için sınırlı bir A4 alanına yazılacaktır.) Yazılı sınav alanlarındaki Ticaret Kanunu ve Muhasebe seçmeli alanları ve aday adayları aday başvuru formunda seçilecektir.

4- Yazılı sınava girme hakkı kazanan adaylar, binada ve yazılı sınava girilecekleri salonda, TCSimage Numarası ve aday kodunu ÖSYM web sitesinden https: // ais.osym.gov.tr, yazılı sınav haftası içinde. Sınavın yapıldığı tarih ve saat giriş sınavına girecektir.

Sınav sonuçları ÖSYM web sitesinde ilan edilecek ve sınav sonuçları adayların adresine gönderilmeyecek. Sınav sonuçları

T.C. https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden veya mobil uygulamalardan. Kimlik numaralarını ve aday şifrelerini tanımlayın.

5- Başkanlığımız ve ÖSYM arasındaki protokol

(Http://www.sayistay.gov.tr). Protokolde, sınavla ilgili bilgiler ve adayların uyması gereken hususlar ayrıntılı olarak verilmektedir. Ek olarak, adaylar ÖSYM web sitesinden sınav hakkında ayrıntılı bilgi içeren kılavuza erişebilirler.

Adaylar protokol hükümlerine ve kılavuz ilkelere uymak zorundadır.

6- Yazılı sınava girenler mülakat sınavına girmeye hak kazanırlar. Görüşme saati ve yeri Sayıştay tarafından ilan edileceğinden adaylara bilgi verilecek; Sayıştay, e-posta adresleri ve el yazısı fotoğraflarını içeren A4 sayfasını aşmamak, Sayıştay İnsan Kaynakları Birimi'nin el yazısı ile İnönü Bulvarı No: 45 Balgat-Çankaya / ANKARA adresi veya göndermek / göndermek için şahsen. Başarılı sayılanlar Sayıştay’da yayınlanacaktır. Sonuçlar Cumhurbaşkanlığı tarafından ayrıca ilan edilecektir.

7- Başvuru şartlarının ihlali ile ilgili sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Sayıştay'ın herhangi bir sorumluluğu yoktur. Başvuranlar, başvuru koşullarını yerine getirmediklerinden sonra hiçbir hak talebinde bulunamazlar.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 22:13
YORUM EKLE