SGK eski hükümlü işçi alımı ilanı yayımladı

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan ile Sıhhi tesisatçı, kaynakçı ( oksijen ve elektrik ), marangoz, elektrikçi ( genel ), mobilya döşeme işçisi, bahçıvan, aşçı ve temizlik görevlisi gibi kadrolar için alımların yapılacağı açıklandı.

SGK eski hükümlü işçi alımı ilanı yayımladı

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) Türkiye iş kurumu taraflı verdiği ilan neticesinde farklı kadrolarda görevlendirmek üzere eski hükümlü işçi statüsünde işçi alımı yapacağını açıkladı. Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) tarafından verilen ilanda yer alan şartları taşıyan adaylar 22 temmuz 2019 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu üzerinden kurumun ilanına başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. 

Başvuru şartları nedir?

Sgk eski hükümlü işçi alımı ilanına başvuru sağlamak isteyen adaylar 18 yaşını tamamlamış olmasının yanı sıra kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturmasını olumlu olarak geçmenin gerektiği açıklandı. Kamusal hakları kullanabiliyor olmak, adayların askerlik görevini yapmış olması ve ya ilgisinin olmaması ya da tecilli olması istenmektektedir. Adayların herhangi sosyal güvenlik kurumu üzerinden emekli aylığı almıyor olması istenen şartlardan bazılarıdır. Bunların yanı sıra adaylar talep şartlarını taşıyorsa belirtilen tarihler içerisinde başvurularını gerçekleştirmeli ve başvuru yaparken gerçeğe aykırı belge vermemesi istenmektedir. 

Adayların gerçeğe aykırı belge verdiği tespit edilirse başvuru işlemleri iptal edilecek ve kurumun yasal işlem başlatma hakkı saklı tutulacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK )'nın yayınladığı şartları taşıyan adaylar 16 temmuz 2019 ile 22 temmuz 2019 tarihleri içerisinde Türkiye iş kurumu ( işkur ) resmi internet sitesi üzerinde yer alan kamu ilanları kısmından ilanları inceleyerek başvuru aşamasına geçebilecekledir.

Alım yapılacak kadrolar nedir?

Sıhhi tesisatçı, kaynakçı ( oksijen ve elektrik ), marangoz, elektrikçi ( genel ), mobilya döşeme işçisi, bahçıvan, aşçı ve temizlik görevlisi gibi kadrolar için alımların yapılacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 14:52
YORUM EKLE