Sözleşmeli orman ve muhafaza memuru alacak

Tarım ve orman bakanlığı tarafından ilan edilen 2 bin 700 sözleşmeli personel alımı için başvuru işlemleri devam ediyor.

Sözleşmeli orman ve muhafaza memuru alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı önceki günlerde verdiği ilan ile toplamda 2 bin 700 kişilik orman ve muhafaza memuru alımı yapacağını açıkladı. Orman ve muhafaza memuru alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların genel ve özel şartları taşıyor olması halinde 07 ekim 2019 tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği bildirildi.Orman bakanlığı orman ve muhafaza mumuru alımlarında yaş şartının yanı sıra KPSS puan şartı da belirtmiştir.

Adaylardan istenen şartlar nedir?

657 sayılı devlet memurları kanununda belirtilmiş olan 48. maddede bulunan genel ve özel şartları taşıyor olmak, memur alımının son başvuru tarihi itibari ile 36 yaşından gün almamış olmak, 2018 yılında ölçme seçme ve yerleştirme kurumu tarafından düzenlenmiş olna KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Bakanlığı 2 bin 700 memur alımı ilanında belirtilmiş olan bölümlerden mezun olmak, ilanda verilmiş nitelikleri taşımayan ve belgelemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecek olup gerçeğe aykırı belge verenler tespit edildiğinde ise sözleşmeleri fesh edilecek ve kurum tarafından yasal işlem başlatılacağı açıklanmıştır.

Başvuru işlemleri nasıl yapılacak?

Tarım ve orman bakanlığı 2 bin 700 orman ve muhafaza memuru alımı ilanından yararlanmak isteyen adaylar 24 Eylül 2019 ile 7 ekim 2019 tarihleri içerisinde www.isealim.ogm.gov.tr adresinde yer alan sistemden e-devlet şifrelerini kullanarak iş başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Adaylar başvuru işlemlerini 7 ekim 2019 saat 23:59'a kadar gerçekleştirebileceklerdir. Bakanlık tarafından belirtilmiş sürenin kesinlikle uzatılmayacağı ve dilekçe, posta, şahsen veya diğer yollar ile yapılacak başvurular kabul edilmeyeceği beliritlmiştir.

2 bin 700 alım ilan metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2019, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker
İlker - 13 ay Önce

36 dan gün alanlar ne iş yapsın hırsızlıkmı yapsın ormanlarımız yaksın işte böyle bahaneleri şartları koyanlar sonra evladı dağa kaçan bebeklerinin analarına 3.5 kuruş verip evladımı dağdanstiyorum DİE tvlere çıkanların evladı dağda falan deyıl daha gecen gün 5tane pkk lı tere ust vuruldu bunların anaları yokmu neden ağlamıyorlarr