Tarım ve orman bakanlığı pilot alımı devam ediyor

Tarım ve orman bakanlığı bünyesinde istihdam etmek üzere pilot kadrosu için personel alımı yapacağını açıklamıştır.

Tarım ve orman bakanlığı pilot alımı devam ediyor

Tarım ve orman bakanlığı pilot kadrosu için alım düzenleyecek. Resmi Gazetenin 27 Haziran 2019 tarihli yayımına göre Tarım ve Orman Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu yayımlanan lana göre Orman Genel Müdürlüğü 657 Sayılı Devlet memurları kanınu kapsamında ve bakanlar kurulu kararı ile sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasları ekli 1 sayılı cetvelinde şartları aramaksızın sözleşmeli olarak 1 kişilk kadro ile Kaptan Pilot ( Uçak ) alımı yapılacak.

Başvuru şartlarından bazıları nedir?

Adaylardan genel ve özel nitelikler aranıyor. Bu bağlamda genel olarak, Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerlik hizmetini yapmış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Yapılacak mülakatta başarılı olmak ve bazı özel niteliklere sahip olmak gibi nitelikler aranıyor.

Pilot alımı için özel şartlar nedir? 

Başvuru işlemleri nedir?

Tarım ve Orman Bakanlığı orman genel Müdürlüğü pilot alımı başvuruları 08 Temmuz 2019 tarihi saat 09:00 itibari ile başlayacak olup en geç 16 Temmuz 2019 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular, Beştepe Mah. Söğütözü Cad.No:8/1 06560 YENİMAHALLE / ANKARA adresindeki Orman Genel Müdürlüğü, Orman Yangınlarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı Havacılık Şube Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak. İlanın tam metnine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Kaynak: işin olsa

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 19:39


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER