TCDD KPSS Şartsız İşçi Alımı için başvurular başladı!

TCDD Nisan ayında yayınlayacağı ilan ile kpss şartı olmadan, meslek lisesi ilgili bölümlerinden mezun adaylar arasından toplamda 356 işçi alımı yapacağını açıkladı. Tcdd işçi alımı için başvuru şartları nedir, hangi kadrolarda alım yapacak gibi bilgilere haberimizden ulaşabilirsiniz.

TCDD KPSS Şartsız İşçi Alımı için başvurular başladı!

Tcdd işçi alımı yapacak! TCDD önceki aylarda yaptığı duyuru ile 356 işçi alımı yapacağını adaylar ile paylaştı. 09 ile 15 Nisan 2019 tarihleri içerisinde 356 işçi alımı yapacak olan TCDD, alımlarını farklı kadrolarda ve meslek lisesi mezunları arasından alacağını belirtti.

Kurum bünyesinde görev almak isteyen adaylar belirtilmiş tarihler içerisinde Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanacak ilan ile iş başvurusunda bulunabilirler.

KPSS ŞARTI ARANMAYACAK!


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD 356 işçi alımında kamu personeli seçme sınavı şartı aramayacağını belirtti. Bunun yerine meslek lisesinin ilgili bölümlerinden mezun olma şartı ile alımlarını yapacağını duyurdu.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD işçi alımı için 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 86 tren teşkil işçisi, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü alımı gerçekleştireceğini belirtmiştir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?


TCDD işçi alımı ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar Türkiye İş Kurumu üzerinden 09 ile 15 Nisan 2019 tarihleri içerisinde yayınlanacak olan ilanlardan sadece birisine başvuruda bulunabilecektir. Ayrıca başvuru yapacak olan adaylar erkek olmalı ve yayınlanacak olan iş ilanının son başvuru tarihinden itibaren 36 yaşından gün almış olmaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra Tcdd işçi alımı için son başvuru tarihinde itibaren belirtilmiş eğitim seviyesi ve bölümlerinden mezun olmaları istenmektedir.Başvuru işlemleri için adaylar 09 Nisan 2019 ile 15 Nisan 2019 tarihlerini beklemeleri gerekmektedir. Bu tarihler içerisinde Türkiye İş Kurumu İşkur üzerinden yayınlanan ilana başvuruda bulunabilmek için sisteme giriş yapılmalı ve ilgili ilanların detaylarında "başvur" butonu kullanılarak başvuruda bulunabileceklerdir. Türkiye İş Kurumu sistemine kayıt olmayan adaylar önce sisteme kayıt olarak profil bilgilerini de eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gerekmektedir.

Adaylar İŞKUR adresine giderek arama kısmına "TCDD" yazdıktan sonra "ara" butonuna basarak ilanları görüntüleyebilirler.TCDD HAKKINDA

TCDD Genel Müdürlüğü, Ankara İstasyonu'nun ve Hipodrom Caddesi'nin batısında yer almaktadır.

Anıtkabir Projesi yarışmasında jüri üyelerinden biri olan Alman mimar Bonatz, TCDD Genel Müdürlüğü için “Ankara'nın en güzel binasının bu olduğunu düşünüyorum” olduğunu belirtti. bayındırlık bakanlığı bünyesindeki inşaat işleri departmanının Proje Ofisinde bulunan ve 1 milyon TL Haymil İnşaat Şirketi'ne ihale edildi.

Türk mimarisinin en güzel eserlerinden olan TCDD Genel Müdürlüğünün inşaatına 1939 yılında başlandı.

Yapının inşaatı sırasında 3. ve 4. yüzyıllara ait iki mezarlık bulunmuştur. Binanın montajına ilişkin kazan ve radyatörler, TCDD Genel Müdürlüğü bünyesindeki Eskişehir tesislerinde üretildi.

Binanın inşaatı 1941 yılında tamamlanmıştır ve arka bahçenin çevresindeki orta kütleden (zemin kat + 3 kat) oluşmaktadır. Döşeme plakaları oyuk kiremit olup, ön cephe betonarme yapılarda taş döşemelidir.

II. Örneklerden biri olan binanın ön tarafında yüksek kolonili bir giriş vardır. Ulusal Mimarlık Dönemi. Bilecik ve Hereke mermerleriyle kaplıdır.

Bina mevcut durumundan daha geniş olarak planlanmış ancak orta bahçede bir konferans salonu inşaatı talep edildiğinden ve arazinin dar olmasından dolayı derinlik seviyesini düşürerek uygulanmıştır.

Binayı tasarlarken, binanın ön tarafındaki sütunların bulunduğu girişe ek olarak, binaya gelmek için demiryolunu kullanacak personel için demiryolu hattının yanında iki giriş yapılması planlanmıştır.

Bugün, TCDD Genel Müdürlüğü orta kütle, 4 kanat ve orta bahçedeki bir binadan oluşmaktadır. Bu kanat ve orta bahçedeki bina farklı dönemlerde inşa edilmiştir.

TCDD Genel Müdürlüğünün inşaatı için ilk proje, arka bahçenin etrafında orta kitlede zemin kat + 3 kat ve yan kanatlarda zemin kat + 2 kat olarak tasarlanmıştır. Ancak, bina ilk tasarımı olarak ihale edilmedi (orta kütle + yan kanatlar), yan kanatların inşası ertelendi.

Kanatlar 1958 yılında bodrum katında + 4 kat olarak ilk projesine aykırı olarak bodrum + 4 kat olarak inşa edildi. Bu kanatların sağ kanadının en üst katında bir yemekhane kuruldu.

3. kanat 1974 yılında 3. kapıdaki istasyon girişine doğru yapıldı.

Şantiyede bulunan garaj ve lojman binası 1976 yılında yıkılmış ve 1979'da Gazi istikametinde demiryoluna doğru 4. kanat yapılmıştır.

“Genel Müdürlük Orta Bahçesinde Merkez Kafeterya, Toplantı Salonu ve Dokümantasyon Merkezi” nin yapımı 1986 yılında tamamlanmıştır. Bugün orta binanın içindeki bu binada kafeterya, kütüphane, konferans salonu, berber ve mutfak bulunmaktadır.

İlan tam bilgileri için tıklayın

BEKİR PAKDEMİRLİ YAKINDA 5 BİN PERSONEL ALINACAK DEDİ!
Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 14:01
YORUM EKLE