TCDD Taşımacılık 13 işçi alımı yapacak

Devlet personel başkanlığı üzerinden 5 temmuz 2019'da yayınlanan ilana göre TCDD taşımacılık normal ve eski hükümlü olarak toplamda 13 işçi alımı yapacak.

TCDD Taşımacılık 13 işçi alımı yapacak

TCDD 13 işçi alımı yapacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından 05 Temmuz 2019 tarihli yayımlanmış olan ilana göre TCDD bünyesindeki personel ihtiyacını gidermek için ilan yayımladı ve farklı şehirlerde ve statülerde alım yapacağını belirtti.  Söz konusu alım yapacak birim TCDD taşımacılık A.Ş olarak belirtildi. Adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda önce kura çekimi yapılacka ve sonrasında ise sözlü sınav yapılacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE ŞEHİRLER?

TCDD Taşımacılık toplamda 38 personel alımı yapacak. Eski Hükümlü 8 ve Normal Statüde 5 kişilik kadrolar ile alım yapacak. 

Eski Hükümlü olarak İstanbul 4, Ankara 1, İzmir 1, Balıkesir 1 ve Adana 1 olmak üzere toplamda 8 kişi alınacak. Alımlar, 1 Lokomotif Tamiricisi ve diğer alımlar Motor Tamircisi pozisyonuna yapılacak.

Normal olarak ise 5 kişilik kadro ile Marmaray İşletme Müdürlüğüne yapılacak olup Makinis İşçisi pozisyonuna alınacaktır.

ADAYLARAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Yayımlanan ilanlara göre adaylardan KPSS puanı şartı aranmıyor. Ancak istenene evraklarda KPSS sonuç belgesi deniyor buda adayların KPSS ye girmiş olmaları ancak kaç puan almış olduklarına bakılmaksızın kabul edilecekleri anlamına geliyor.

Diğer nitelilere göre ise, Alım yapılacak pozisyonda Meslek Yeterlilik belgesine sahip olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Eski Hükümlü durumlarını gösterir belge sahibi olmak, Alım yapılacak pozisyna göre eğitimini meslek Yüksekokullarıda tamamlamış olmak şatları aranacak.

BAŞVURULAR:

TCDD Taşımacılık personel alım ilanı 05 temmuz 2019 tarihinde yayımlandı ancak ssöz konusu ila 10 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi üzerinde yayımlanacak ve başvurular başlayacaktır. Adaylar başvurularını en geç 15 Temmuz 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

İŞKUR’ca bildirilecek listede yer alacak adaylar 08.08.2019-09.08.2019 tarihlerinde evrak teslimi yapacaktır. Adaylar evrak teslimini şahsen yapacaklardır. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TCDD 8 Eski Hükümlü Alım İlanı

TCDD 5 Normal İşçi Alım İlanı

Kaynak: işin olsa

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 18:02


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER