TSE bilişim personeli alımı için başvurular devam ediyor!

TSE devlet personel başkanlığı resmi adresinden yaptığı duyuru neticesinde bilişim personeli kadrosu için alım sağlayacaktır. TSE iş ilanı için başvuru şartları, sınav ve değerlendirme bilgisi, başvuru tarihi ve bilgileri gibi gerekli detaylar haberimizde yer almaktadır.

TSE bilişim personeli alımı için başvurular devam ediyor!

TSE ilgili birimler üzerinden verdiği ilan ile bilişim personeli alımı yapacağını açıkladı. Alım detayları... Türk Standartları Enstitüsü bünyesinde bulunan personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı kadrolardan oluşan boş pozisyonları ile sözeşmeli olarak personel alımı yapacğaını belirtti. Bu yönde Türk Standartları Enstitüsü Kamu Personeli Seçme Sınavı ve yabancı Dİl sınavı puan durumuna göre adaylara Giriş sınavı yapacak.

Tse hakkında bilgi

ürk Standartları Enstitüsü (TSE), 18 Kasım 1960 tarihinde kabul edilen ve 132 sayılı Kanun ile kurulmuş ve özel hukuk hükümlerine göre yönetilen, özel yetkinliğe sahip tüzel kişiliğe sahip bir kamu kuruluşudur. Kanunla verilen görevlerin yerine getirilmesi için, tüm birimler arasında finansal ve idari bağımsızlığı sağlayacak şekilde bir yapılanma mevcuttur.
Türkiye'de standardizasyonun tek yetkili organı olan TSE, kalite altyapısının çeşitli alanlarında faaliyetlerini belgelendirme, test etme, eğitim ve gözetim ve denetim faaliyetlerini kapsamaktadır. TSE, dünya standardizasyon topluluğunun aktif bir üyesidir; 1956'dan beri Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) ve Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC), 2010'dan beri İslam Ülkeleri için Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC), 2010'dan beri Avrupa Standardizasyon Komitesi (CEN) ve Avrupa Elektroteknik Standardizasyon Komitesi (Avrupa Komisyonu) üyeliği CENELEC) 2012'den beri.

TSE, bir standardizasyon kuruluşu olarak, sanayicilerin küresel piyasalarda geçerli olan kurallara, yasalara, kanunlara ve standartlara uygun mal ve hizmet üretmelerine ve ayrıca onaylanmış bir kuruluş olmalarına olanak tanıyan standartlar sağlar. ve ürünlerinin, Avrupa Direktifleri / Düzenlemeleri ve GO gereklilikleri uyarınca G işareti gereklilikleri uyarınca tüm CE işareti gerekliliklerini yerine getirmesini sağlayarak Körfez pazarı.Lider ve saygın bir Uygunluk Değerlendirme Birimi olarak ve ayrıca her zaman öncelikli olarak kamuoyunu arama sorumluluğuna sahip olan TSE, sanayicilerin / ihracatçıların diğer ülkelerle olan ticari ilişkilerinde ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti sağlama çabalarına odaklanmaktadır.

TSE, yetenekleriyle, deneyimlerini paylaşmaya ve dünyadaki diğer standardizasyon ve uygunluk değerlendirme kuruluşları ile işbirliği yapmaya hazırdır.


TSE HANGİ KADRODA ALIM SAĞLAYACAK?

TSE yayınladığı ilan neticesinde bilişim personeli kadrosu için şu kadrolara alım sağlayacaktır. Türk Standartları Enstitüsü toplamda 13 kişilik boş kadrosu ile 2 Kat Maaş ( 5 Yıl ve Üzeri ) 4 kişi .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 6 kişi Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı ve 1 Veri Ambarı Uzmanı kadrolarında sözleşmeli bilişim personeli alacağını ilan etti.

BAŞVURUDA İSTENEN ŞARTLAR NEDİR?

TSE bünyesine katılmak isteyen adaylardan istenen şartlar ise şöyledir; Türk Standartları Enstitüsü alımları için başvurular henüz başlamadı ancak adaylardan istene belgeler ilanın tam metninde duyuruldu. Buna göre, TSE 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşımak, Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren fakültelerinin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara dnekliği olan ve YÖK tarafından onaylı Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ve Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri gibi nitelikler aranır.

GİRİŞ SINAVI VE DEĞERLENDİRME BİLGİSİ!

TSE giriş sınavı ve değerlendirme bilgisi ise şöyledir; Yukarıdaki nitelikeri taşıyan adaylar için sınava katılabilmeleri için, 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme SInavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Yabancı Dİl Sınavından İngilizce dilinden puan almış olmaları gereklidir. Adayların KPSS puanının %70 i ve Yabancı Dİl sınavının %30 u esas alınarak yapılacak sıralamaya göre çıkan sonuçtan en yüksekten başlanmak üzere en düşüğüne kadar kadro sayısının 10 katı kadar aday sınava tabii tutulacaktır.

TSE BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

TSE'ye başvuru işlemleri için; Türk Standardları Enstitüsü (www.tse.org.tr) web adresinde bulunan ilan metninde yer alan “Başvuru Sistemine” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak suretiyle elektronik ortamda 01/07/2019 tarihi saat 10:00 ile 13/07/2019 tarihi saat 23:59 arasında yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini ve diğer belgelerini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

İlanın Tam Metni

Kaynak: İşin Olsa

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 21:35


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER