TSE sözleşmeli bilişim personel alımı başladı!

TSE bilişim personel alımı için başvurular başladı. İşte ayrıntılar...

TSE sözleşmeli bilişim personel alımı başladı!
TSE sözleşmeli personel alımı yapacak. Söz konusu alım duyurusu 24 Haziran 2019 tarihinde resmi gazete'de yayımlanmıştı. Başvuruların 01 Temmuz 2019 tarihinde başlayacağını daha önceki haberimizde sizlerle paylaşmıştırk. Başvurular başladı ve şimdi bu haberimizde sizlere ilgili ilan hakkında detayları paylaşacağız.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Türk Standartları Enstitüsü toplamda 13 kişilik boş kadrosu ile, 4 .NET Yazılım Geliştirme Uzmanı, 6 Java Yazılım Geliştirme Uzmanı, 1 Sistem Uzmanı, 1 Ağ Uzmanı,1 Veri Ambarı Uzmanı şeklinde kadro dağılımı bulunmaktadır. Ayrıca adaylara verilecek maaş yüksek ve kadrosuna göre farklılık göstermektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

  • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması

  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin bilişim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),(Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemeleri

  • Erkek adayların askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.


KPSS VE YDS ŞARTI ARANIYOR!

Adaylardan yukarıdaki genel nitelikler dışında KPSS ve YDs şartı da aranmaktadır. Bu yönde adayların 2018 yılında yapılmış olan kamu Personeli Seçme Sınavından  KPSSp3 puan türünden en az 780 puan almış olmaları ve Yabancı Dil Sınavından ingilizce dilinden puan almış olmaları gerekmektedir.

DEĞERLENDİRME:

Başvurusu kabul edilen ve başvuru koşullarını taşıyan adaylar için KPSS puanının %70 i ve YDS puanının %30 u esas alınarak bir sıralama yapılacak ve bu sıralamaya göre adaylara değerledirme yapılarak kadro sayısının 10 katı kadar aday giriş sınavına dahil edilecektir.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu ilan için adaylar başvrularına Bugün ( 01 temmuz 2019 ) saat 10:00 itibari ile başlayabilecekler. Başvurular en geç 13 Temmuz 2019 tarihine kadar saat 23:59 a kadar yapılması gereklidir. Başvurular ise, Türk Standardları Enstitüsü (www.tse.org.tr) web adresinde bulunan ilan metninde yer alan “Başvuru Sistemine” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak suretiyle elektronik ortamda Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini ve diğer belgelerini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 18:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis Keleş
Halis Keleş - 1 yıl Önce

Acım işsizim eski hükümlü olan