YHGM Şoför Alımı yapıyor ( yolcu taşıma )

EN AZ ORTAÖĞRETİM (LİSE VE DENGİ) EN ÇOK LİSANSORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA LİSANS BÖLÜMLER

YHGM Şoför Alımı yapıyor ( yolcu taşıma )
EN AZ ORTAÖĞRETİM (LİSE VE DENGİ) EN
ÇOK LİSANSORTAÖĞRETİM KURUMLARININ BİRİNDEN VEYA ÖNLİSANS PROGRAMLARININ BİRİNDEN VEYA LİSANS BÖLÜMLERİNİN BİRİNDEN MEZUN OLMAK. 1. EN AZ B SINIFI (MANUEL VİTES) SÜRÜCÜ BELGESİNEBAŞVURU TARİHİ İTİBARİYLE 3 YILDAN FAZLA SÜREDİR SAHİP OLMAK. 2. PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME BELGESİNE SAHİP
OLMAK.

BAŞVURU ŞARTLARI


Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;


1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.


2. 18 yaşını tamamlamış olmak.


3. 36 yaşından gün almamış olmak.


4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).


5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.


6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.


7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.


8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;


a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.


b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.


Başvuru işlemleri İŞKUR üzerinden ve 04 Ocak 2019'a kadar devam edecek.

Sürekli İşçi Kadroları için tıklayınız
Gerekli tüm bilgiler için İlan tam metni için tıklayın
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 08:47
YORUM EKLE