YSK çok sayıda hizmetli alımı yapacak

Yüksek seçim kurulu YSK geçtiğimiz günlerde verdiği ilan ile açıktan hizmetli alımı yapacağını açıkladı. Çok sayıda açıktan hizmetli alımı yapacak olan kurumun verdiği başvuru şartları, başvuru tarihi ve özel şartı haberimizde verilmiştir.

YSK çok sayıda hizmetli alımı yapacak

Yüksek seçim kurulu YSK açıktan personel alımı kapsamında çok sayıda hizmetli alımı yapacağını belirtti. Hizmetli alımlarında KPSS puan şartı dikkate alınacak olup, adayların en az 70 puan almış olması gerektiği açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yüksek Seçim Kurulu YSK hizmetli alımı için 657 sayılı kanunda yer alan 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak, kurum tarafından gerçekleştirilecek olan güvenlik soruşturmasından olumlu geçmenin yanı sıra arşiv araştırmasından da olumlu geçmesi açıklandı. 2018 senesinde ÖSYM tarafından düzenlenen kamu personeli seçme sınavı KPSS'ye girmiş olmak ve  en az 70 puan almış olmak genel şartlar arasında yer almaktadır.

Bunların yanı sıra adayların hizmetli alımı kadrosu için en az lise yada dengi okul mezunu olmak kurum tarafından belirtilen özel şartlar arasında yer almaktadır.

YSK HİZMETLİ ALIMI İÇİN BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Yüksek Seçim Kurulu YSK hizmetli alımı için 14 ekim 2019 ile 21 ekim 2019 tarihleri içerisinde şoför alımı ilanına başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru işlemleri ise Yüksek Seçim Kurulu YSK'nın resmi internet sitesi olan www.ysk.gov.tr adresinde bulunan iş başvuru formunu online olarak doldurarak doldurması ile yapılacaktır. Adaylar iş başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurarak verilen tarihler içerisinde göndermeleri gerekmektedir. Posta yolu veya diğer yollar ile yapılacak şoför iş başvurusu kabul edilmeyecektir.

Alım yapılacak bölgelerin tamamı ve ilanın tam metni için tıklayın

Ilan365.net

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 21:05
YORUM EKLE