25. Dönem POMEM Alımı Hakkında Bilgi Soylu tarafından verildli

Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde katıldığı programda kendisine yöneltilen POMEM sorusu üzerine bazı POMEM alımı hakkında bilgiler aktardı. Net olmasa da alımın yapılacağı ay hakkında bilgi veren Bakan'ın açıklamaları ise şöyledir...

25. Dönem POMEM Alımı Hakkında Bilgi Soylu tarafından verildli
Önceki günlerde gelen bilgiler doğrultusunda 25. Dönem POMEM alımı hakkında yeni bilgiler veren Süleyman Soylu'nun açıklamaları ise şu şekilde;

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mayıs 2019 Cuma günü farklı ve önemli konulara değindi. Bu konulardan biriside polis alımı için yapılan rakamları açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sözlerine şöyle devam etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 18 bin polis ve çarşı ve mahalle bekçisi alımı ilanına 580 bin kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem polis alımına ilişkin tarihi de adaylar ile paylaştı.

PÖH OLMAK İSTEYEN POLİSLİK SINAVLARINA BAŞVURSUN, KAZANSIN!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, özel harekat kadrosunda yer alan polis sayısını da açıkladı ve bu sayının 25 bin kadar olduğunu dile getirdi. 25 bin özel harekat polisinin şuanda yeterli olduğunu ancak içeride aktif olarak görev yapan polisler arasından polis özel harekat alımı yapmak niyetlerinde olduğunu dile getirdi.

Özel harekat polisi olmak isteyen adaylara tavsiyelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pöh olmak isteyenler polislik sınavlarına girip kazansınlar oldu. Sözlerine devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eğer alırsak az bir sayı alım yapacağız ve bundan sonra polis özel harekat alımlarını içeriden alacağız ifadelerini kullandı.

İçeriden özel harekat almak bizi rahatlatacağı için adayların polislik sınavlarına girmelerini tavsiye ediyorum dedi.

25. DÖNEM POMEM ALIM İÇİN TARİH DE VERDİ!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25. dönem yapılması planlanan pomem alımlarının da Ağustos ile Eylül ayında yapılacağını ifade etti. Tam net bir tarih vermeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağustos sonu çalışma biter ve Ağustos, Eylül'de pomem alım ilanına çıkılır bilgisini aktardı. Adaylar ilan yayınlandığı an haberdar olmak istiyorsa resmi www.pa.edu.tr adresini ziyaret edebilirler.

Kaynak: İşin Olsa
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 14:11


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan gürbüz
İrfan gürbüz - 2 ay Önce

Sayın bakanım ben sizin bir hayraniniz olarak şöyle diyorum şu köy koruyucu alımı ne zaman olacak sabırsızlıkla bekliyoruz Bakanım bilgi verirseniz sevinirim Allah yar ve yardımcınız olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER