Bekçi alımı geçmiş yıllarda çıkmış sorular

Bekçi alımı için yapılacak yazılı sınav 13 temmuz'da yapılacak. Bekçi adayları önceki yıllarda çıkmış soruları inceleyerek kendilerini yazılı sınava hazırlayabilir ve kendilerini bu konuda test edebilirler. İşte yazılı sınav soruları ayrıntıları...

Bekçi alımı geçmiş yıllarda çıkmış sorular
Önceki günlerde açıklanan haber neticesinde bekçi alımı yazılı sınavı 13 temmuz tarihinde yapılacak. Önceki bekçi alımı yazılı sınav soruları haberimizde paylaşıyoruz.

Sağlık muayenelerin ardından yazılı sınav 13 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Geçmiş dönemlerde bekçi sınavı soruları Polis Akademisi Başkanlığına Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için ilk kez köylere de yeni istihdamlar için başvurular alındı. Buna göre 2019/1 ve 2019/2 bekçi alımı yazılı sınavı 13 Temmuz tarihinde yapılacak.

EGM Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden yeni bir açıklama yapıldı. Açıklamada; sağlık kontrollerinden başarılı olan adaylar için 15 ile 29 Nisan tarihleri arsında şahsen başvuru yapan adayların ön sağlık muayenesinden de başarılı bir şekilde hak kazanan için yazılı sınav gerçekleştirilecek.

BEKÇİLİK SINAVI DETAYLARI;

Yazılı sınav Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek. 2019/2 sınavı Sınav Ankara ve İstanbul illerinde yapılacak. 2019/1 sınavı ise Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Sivas illernde gerçekleşecek. Sınav giriş belgeleri 5 Temmuz tarihinden itibaren açıklanacak. Adaylara 100 soru yöneltilecek. A ve B kitapçığı ile sorular doğrudan seçmeli 5 şıklı olacak. Sınav süresi ise 120 dakika. 50 ve üzeri puan alan adaylar başarılı olacaklar. Yanlışlar doğruyu götürmeyecek.

Türkçe konularından ortaöğretim düzeyi 20 soru, genel kültürden orta öğretim düzeyi 20 soru sorulacak. Sosyal bilgiler 15, fen bilgileri 15 soru, hayat bilgisi 15 soru, matematik 15 soru ilköğretim düzeyinde sorular sorulacak.Tüm sorular için tıklayın

Kaynak: işin olsa
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 14:21


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER