Bekçi Alımında İkamet Şartı Aranıyor mu?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı için müjde geldi. Bu verilen müjdenin ardından adayların en ço

Bekçi Alımında İkamet Şartı Aranıyor mu?
Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı için müjde geldi. Bu verilen müjdenin ardından adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de yeni ilan ilan ikamet şartı aranacak mı sorusu oldu. Bu sorunun cevabını tahmin yürüterek sizlerle paylaşacağız.

Emniyet genel müdürlüğünün 2016 yılında gerçekleştirdiği bekçi alımında ikamet şartı aranmıyordu ancak bir sonraki yıl yapılan yani 2017'de gerçekleştirilen bekçi alımında müracaat gerçekleştirdiği il sınırları içerisinde en az bir sene ikamet ediyor olma şartı getirildi.

2018 yılında yapılan bekçi alımında ise başvuru gerçekleştirdiği il sınırları içerisinde en az bir sene ikamet ediyor olma şartı bulunuyordu. 2019 yılında yapılacak bekçi alımı için ne tür bir şart getirileceği bilinmiyor fakat son iki yılın alımlarına bakıldığı zaman en az 1 yıl ikamet şartı getirilmiş yani ilk alımda yapılan ikamet şartı bulunmamasını diğer alımlar için düzeltmişler. Yeni alımlarında yine ikamet şartı arayacaklarını tahmin edebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2019, 14:30
YORUM EKLE