Ana sayfa KAMU Bekçi Alımında Yaş Şartı, Askerlik Şartı Esnetilsin! Bedelli Askerler bekçi ilanına başvuru...

Bekçi Alımında Yaş Şartı, Askerlik Şartı Esnetilsin! Bedelli Askerler bekçi ilanına başvuru yapabilsin!

12
PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı yapılacağı açıklandı ve ilanın Çarşamba günü yayınlanacağı söylenmesine rağmen henüz ilan yayınlanmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden verilen bilgiler doğrultusunda ise bekçi alımlarında eğitim seviyesi en az lise mezunu ve dengi okul mezunu olarak belirlendi.

YAŞ ŞARTI VE ASKERLİK ŞARTI ESNETİLSİN!

Sosyal medya üzerinden çarşı ve mahalle bekçisi alımında 31 yaş şartının 35’e yükselmesi talep edilmekle beraber askerlik şartının da esnetilmesi gerektiği düşünülüyor. Yaş şartının esnetilmemesi durumunda birçok aday bekçi alımı ilanından yararlanamayacak.

BEDELLİ ASKERLER DE BEKÇİ ALIMINA BAŞVURU YAPABİLSİN TALEBİ!

Yaş şartının ve askerlik şartının esnetilmesinin yanı sıra twitter üzerinden bedelli askerlerin de bekçi ilanına başvuru yapabilmesi için geçtiğimiz günlerde sosyal medya çalışması yapılarak seslerini duyurmaya çalışan bekçi adayları henüz çalışmalarının neticesini alabilmiş değiller.

Birçok bedelli adayı gideceği günü beklediği için bekçi alımı ilanına başvuru yapamayacağı dile getirilmektedir. Bekçi alımında askerlik şartının kalkması ile beraber veya bedelli askerlik yapacak adaylarında bekçi ilanına başvuru sağlanması adaylar tarafından talep edilmektedir.

Bekçi alımı ilanı yayınlandığında sizlerde haberdar olmak istiyorsanız haberimizin devamında verilen sosyal medya ve android uygulama üzerinden haberdar edilmek istiyorsanız ilgili hesapları beğenmeniz, takip etmeniz ve uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

12 YORUMLAR

  1. Lütfen bedelli askerliğe başvuranlar için askerlik şartı kaldırılsın 18 gün için askerlik istemeyin üniversite bitirdik halen işsiz geziyoz Mayıs’ta gidecem 18 gün için terhis şartı istemeyin

  2. Askerliği bedelli yapan kişileri almaması çok normal devletin.Ülkeyi bile korumak için para verip kaçan adamdan bu ülkenin güvenliğini ona emanet etmek yanlış olurdu.Helal olsun Süleyman Soylu soyun soylansın..

  3. Ya allah aşkına bedelli askerliğe başvurup celp dönemi erken çıkanlar başvuru yapabiliyor celp dönemi geç çıkanlar başvuru yapamıyor allah için bu adaletsizliği kaldırın ortadan biz istemedik geç celp dönemi bizde isterdik hemen gidip gelmeyi onun için başvurduk zaten

  4. Artık askerlik bir sorun olmaması lazım egitimimiz oldugu için askerlik yapmadık ki hala tecilli sayın bakanımızdan sesimizi duymasını istiyoruz.

  5. Bedelli askerlik başvurusu yapıp celp dönemini bekleyenlerde başvuru yapabilsin allah aşkına bizim ne suçumuz var bizmi istedik geç celp dönemi allah için düzeltin bu durumu

  6. 18 yaşından sonra yapılan yaş düzenlemelerinde düzenlemeden önceki yaş dikkate alınıyormuş saçmalığa bak demekki mahkeme kararlarının bu ülkede hiç bir geçerliliği yok bu ülkede yaşamak için illa suriyeli olmak mı gerekiyor????

  7. Arkadaslar HERKES IYI OKUSUN VE DIKKATE ALIN SIMDI CIMER UZERINDEN BASVURU YAPIP HERKES BURAYA YAZDIGINI CIMERE YAZSIN HERGUN BIR MESAJ ATIN VE DIKKATE ALMALARINI BU ADALETSIZLIGI GORMELERINI SAGLAYALIM BASKA CAREMIZ YOK..TEK SANSIMIZ BUNU YAPMAK.HERKES CIMERDEN MESAJ ATSIN BASVURU YAPSIN MAGDURIYETINI.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here