Bekçi Alımında Yaş Şartı, Askerlik Şartı Esnetilsin! Bedelli Askerler bekçi ilanına başvuru yapabilsin!

Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı yapılacağı açıklandı ve ilanın

Bekçi Alımında Yaş Şartı, Askerlik Şartı Esnetilsin! Bedelli Askerler bekçi ilanına başvuru yapabilsin!
Geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 8 bin bekçi alımı yapılacağı açıklandı ve ilanın Çarşamba günü yayınlanacağı söylenmesine rağmen henüz ilan yayınlanmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden verilen bilgiler doğrultusunda ise bekçi alımlarında eğitim seviyesi en az lise mezunu ve dengi okul mezunu olarak belirlendi.

YAŞ ŞARTI VE ASKERLİK ŞARTI ESNETİLSİN!

Sosyal medya üzerinden çarşı ve mahalle bekçisi alımında 31 yaş şartının 35'e yükselmesi talep edilmekle beraber askerlik şartının da esnetilmesi gerektiği düşünülüyor. Yaş şartının esnetilmemesi durumunda birçok aday bekçi alımı ilanından yararlanamayacak.

BEDELLİ ASKERLER DE BEKÇİ ALIMINA BAŞVURU YAPABİLSİN TALEBİ!

Yaş şartının ve askerlik şartının esnetilmesinin yanı sıra twitter üzerinden bedelli askerlerin de bekçi ilanına başvuru yapabilmesi için geçtiğimiz günlerde sosyal medya çalışması yapılarak seslerini duyurmaya çalışan bekçi adayları henüz çalışmalarının neticesini alabilmiş değiller.

Birçok bedelli adayı gideceği günü beklediği için bekçi alımı ilanına başvuru yapamayacağı dile getirilmektedir. Bekçi alımında askerlik şartının kalkması ile beraber veya bedelli askerlik yapacak adaylarında bekçi ilanına başvuru sağlanması adaylar tarafından talep edilmektedir.

Bekçi alımı ilanı yayınlandığında sizlerde haberdar olmak istiyorsanız haberimizin devamında verilen sosyal medya ve android uygulama üzerinden haberdar edilmek istiyorsanız ilgili hesapları beğenmeniz, takip etmeniz ve uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 23:11
YORUM EKLE