Bizimle iletişime geç
iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

iLan365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

Kamu

4 Ağustos 2019 Pazar 14:41:00

İçişleri Bakanı Soylu bildirdi: ön lisans polis alımında KPSS puan şartı muhtemelen 65'e düşecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında soruları yanıtladı. Polis alımında 70 olan KPSS puan şartının değerlendirmede olduğunu ve muhtemelen ön lisans mezunları için bu şartın 65'e düşürüleceğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katılıdğı TV programında sunucunun sorularını yanıtladı. Polis alımları hakkında ki soruları yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, KPSS puan şartına ilişkin bilgiler aktardı. 

Ülkemizde faaliyetlerini sürdüren güvenlik birimlerine alınacak personellerin titiz bir şekilde elemeden geçtiğini de sözlerine ekleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımlarına ve bekçi alımlarına yoğun ilginin olduğu bu kapsamda 10 bin özel harekat alımına 300 bin başvurunun yapıldığını ve 8500 bekçi alımına ise 280 bin kişinin başvurduğunu açıkladı. 

Eğitimler 6 aya çıkacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4 ay olarak işlenen eğitimlerin 6 aya daha sonrasında ise 8 aya çıkartılacağının bilgisini aktardı.

Önlisans için KPSS puanı düşüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis alımında KPSS puan şartı hakkında çok talep olduğunu ve bu kapsamda KPSS 70 olan şart değerlendirilerek muhtemelen 65 puana indireceğiz açıklamasında bulundu. Bu şartın önlisans mezunlarını kapsayacağını açıkladı.

Boy şartında esneme olmayacak

Boy kriteri şartında ise esneme olmayacağını açıkladı.

Renk körlüğü hakkında bilgi verdi

Kısmi renk körlüğünde ise bana da çok talep geldi. Seçimler sırasında sahada olduğumuz için bu talepleri değerlendirdik. Arkadaşlar çalışıyor, dünyada durum nasıl, Avrupada durum nasıl diye. Bir değerlendirme yapacağız. Yeni alımları yetişir mi, bilemiyorum, çalışıyoruz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı