İzmir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır

izmir_belediyesi_is_basvurusu_nasil_yapilir_h7131_4c0e2.jpg

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu nasıl yapılır? İzmir belediyesi ne zaman personel alımı yapar? Büyükşehirlerimizden biri olan Ege’nin İncisi İzmir’de ikamet eden birçok kişi belediyeye iş başvurusu yapmaktadır. İzmir belediyesi düzenli aralıklarla iş ilanları yayınlamakta ve istenilen kriterlere uygun her vatandaşı bünyesinde işe almaktadır. Aşağıda sizinle İzmir Büyükşehir Belediyesi personel alımı ve iş başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını paylaştık.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi kadroda açıklık olması durumunda düzenli olarak personel alımı için iş ilanı yayınlamaktadır. Bağlı kurumlar dahil olmak üzere, belediye bünyesinde çalışmak istiyorsanız, güncel iş ilanlarını takip edebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. İzmir il sınırları içerisinde, büyük küçük tüm ilçelerde şoför ve temizlik işçisi düzenli olarak alınmaktadır. Buna ek olarak, stajyer olarak da çalışabilir veya mevcut kariyerinizi İzmir Belediye’sinde çalışarak devam ettirebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi iş ilanları genel olarak İŞKUR internet sayfasında paylaşılmaktadır. Burada, güncel ilanları görüntüleyebilir ve aranan niteliklere göz atabilirsiniz.

İzmir Belediyesi İş Başvurusu

Düzenli aralıklarda İzmir Belediyesi personel alımı yapmaktadır. Belediyeye bağlı kurumlar da dahil olmak üzere neredeyse tüm açık kadro için iş ilanları İŞKUR sayfasında paylaşılmaktadır. İzmir belediyesi iş başvurusu yapmak için www.iskur.gov.tr/ adresini ziyaret etmeniz gerekir. Burada, iskur.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan hizmetler kısmından “Kamu Memur Alımı” veya “Kamu Dışı Kamu İşçi Alımı İlanı” sekmelerine göz atabilir ve size uygun yapabileceğiniz İzmir il sınırları içerisinde başvurabileceğiniz ilanları bulabilirsiniz.

Burada, güncel ilanları görüntüleyebilirsiniz. İzmir içerisinde başvuruda bulunabileceğiniz iş ilanlarına tıkladığınız zaman, başvuru şartları, aranan nitelikler, başvuru süresi ve başvuru adresine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için verilen telefon veya eposta adresleri aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Belediyesi Genel İş Başvurusu

İzmir Belediyesi resmi sitesinde yer alan CV bankası için hesap açabilir ve CV’nizi belediye ile paylaşarak genel bir başvuru yapabilirsiniz. Böylece, aranan kriterlere uygun olmanız durumunda, belediye sizinle iletişime geçebilir ve iş sahibi olabilirsiniz. İzmir Belediyesi yeni iş başvurusu oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer ilk defa başvuru oluşturacaksınız öncelikle, hesap açmanız gerekir. Yeni Başvuru kısmından gerekli bilgileri doldurduktan sonra telefonunuza gelecek aktivasyon kodu ile hesabınızı oluşturabilirsiniz. Burada sağlık, öğrenim, dil, bilgisayar bilgilerinizi ve iş tecrübelerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra, başvuru yapmak istediğiniz pozisyonu seçebilirsiniz. En fazla 3 adet meslek grubu seçebilme hakkınız vardır. Son olarak, varsa referans bilgilerinizi ekleyebilir ve ek olarak belirtmek istediğiniz durumları “Açıklama” kısmına yazarak CV’nizi oluşturabilir ve İzmir Belediyesine iş başvurusu için başvurunuzu gönderebilirsiniz. Belediye, başvuruda bulunduğunuz pozisyonlarda herhangi bir açık olması durumunda CV’nizi görüntüleyecek ve istenilen nitelikleri karşılamanız durumunda sizinle iletişime geçerek iş teklifinde bulunacaktır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

2019 yılında binlerce kişiye iş imkanı sunan İzmir Büyükşehir Belediyesi 2020 içinde açık kadro ilanlarını vermeye başladı bile. Birçok iş kolunda ilan veren İzmir Belediyesi bünyesinde, Bayraklı, Karşıyaka, Bornova, Güzelbahçe ilçelerinde çalışabilecek personel alımı için ilan sürekli olarak paylaşmaktadır. İzmir Belediyesine bağlı kurumlar için de iş ilanları sadece İŞKUR üzerinden yayınlanmaktadır. İŞKUR resmi internet sitesi olan www.iskur.gov.tr adresini ziyaret etmelisiniz. Burada yayında olan bir iş ilanı bulduğunda detaylı bilgilere ulaşabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yukarıda sizinle İzmir Büyükşehir Belediye iş başvurusu nasıl yapabileceğinizi paylaştık. Açık kadro olmasa da siz genel başvuru kısmından CV’nizi ekleyebilir ve başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Böylece herhangi bir kadro açılması durumunda, iş sahibi olabilirsiniz. Özgeçmişinizi gönderdikten sonra da size verilen takip numarası ile başvuru güncellemesi ve sorgulamasını kolaylıkla izmir.bel.tr adresinden yapabilirsiniz. Bunun dışında, İzmir Büyükşehir Belediye’sinin iş ilanları İŞKUR sitesinde paylaşılmaktadır.

Yorumlar kapalı.