Bizimle iletişime geç
İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

İLAN365 – Son Dakika Haber Sitesi – Son Dakika Haberler

KAMU PERSONEL ALIMLARI

20 Haziran 2019 Perşembe 18:59:26

2 kamu kurumu 2019 yılı için personel alımı yapacak

Kıyı emniyeti genel müdürlüğü ve Danıştay başkanlığı, devlet personel başkanlığı üzerinden verdiği ilan neticesinde farklı kadrolarda görev

Kıyı emniyeti genel müdürlüğü ve Danıştay başkanlığı, devlet personel başkanlığı üzerinden verdiği ilan neticesinde farklı kadrolarda görev vermek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılacak kadrolar, alıma ilişkin şartlar ve diğer ilan detayları haberimizde yer almaktadır…

Danıştay hangi kadrolar için personel alımı yapacak?

Garson, Sağlık teknisyen yardımcısı, aşçı, bulaşıkçı ve hizmetli kadroları için sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru şartları nedir?

Ölçme seçme ve yerleştirme ( ösym ) tarafından 2018 yılında düzenlenen kpss sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Kamu personeli seçme sınavından KPSS p93, kpss p94 ve kpss p3 türünden en az 60 puan almış olmak gerekmekte olup, ayrıca yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ilan tam metninde yer alan yaş şartlarını taşıyor olmanız gerekiyor.

Genel şartların yanı sıra özel şartlarda verilmiş olup, aşçı kadrosu için; en az lise ya da dengi okul mezunu olmanın yanı sıra aşçılık görevinde en az 2 sene görev almış olmak ve bu durumu belgelemek gerekmektedir.

Bulaşıkçı kadrosu için ise; yine en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerekmektedir.

Sağlık teknisyen yardımcısı alımı için ise; teknik liselerin ve ya meslek liselerinin ilgili bölümlerini bitirmiş olmak gerekmektedir.

Hizmetli kadrosu için şartlar ise; en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerektiği bildirilmiştir.

Danıştay Başkanlığı başvuru tarihleri nedir?

Adaylar kuruma başvurularını 25 haziran 2019 ile 1 temmuz 2019 tarihleri içerisinde saat 17:00’a kadar gerçekleştirebileceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar resmi internet sitesi olan danistay.gov.tr adresi aracılığı ile başvuru formunu temin ederek doğru ve eksiksiz olarak doldurarak ilanda belirtilen adrese imzalı bir şekilde bizzat başvuruda bulunacaklardır. Kargo, posta yolu ile yapılan başvuru işlemleri geçerli sayılmayacaktır.

İlan tam metni için tıklayınız

ALIM YAPILACAK KADROLAR NEDİR?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından verilen ilan doğrultusunda alım yapılacak kadrolar ise şöyledir; büro personeli, yağcı, gemici, mühendis, kaptan, başmühendis, harita mühendisi, haberleşme mühendisi ve elektrik elektronik mühendisi kadroları için toplamda 47 personel alımı yapılacağı açıklandı. Peki iş başvuru işlemleri nereden sağlanacak?

47 PERSONEL ALIMINDA BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 47 personel alımı ilanını Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden duyuracak olup, aşağıda verilmiş bağlantı üzerinden İŞKUR resmi adresine gidebilir ve iş ilanı detaylarını takip edebilirsiniz. Adaylar ilgili adrese giderek iş yeri ünvanı kısmına Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yazıp “ara” tuşuna basması yeterli olacaktır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü işçi alımı ilanı 17 Haziran 2019 ile 21 Haziran 2019 tarihleri içerisinde yapılacaktır.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı