Kamu kurumu zabıt katibi ve hizmetli alımı yapacak

kamu_kurumu_zabit_katibi_ve_hizmetli_alimi_yapacak_h6560_e1c7a.jpg

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yargıtay Başkanlığı 2 farklı kadro için personel alımı yapacak. KPSS puan şartının yanı sıra genel ve özel şartları taşıyan adaylar hizmetli ve zabıt katibi kadrosuna başvuru sağlayabilecekleri kurum tarafından açıklanmıştır. Peki hizmetli ve zabıt katibi genel şartları nedir? işte alıma ilişkin bilgiler.

HİZMETLİ VE ZABIT KATİBİ GENEL ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan zabıt katibi ve hizmetli alımı için istenen genel şartlar ise; 657 sayılı kanunda bulunan 48. maddede yer alan genel şartları taşıyor olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumu üzerinden emeklilik ve yaşlılık aylığı almıyor olması, adayların başvuruların sın günü 13 aralık 2019 itibari ile 36 yaşını bitirmemiş olması, 13 aralık 1984 ve daha sonra doğanlar ilana başvuru yapabilecekleri kurum tarafından belirtilmiştir.

Adayların arşiv araştırmasını olumlu olarak geçmesinin yanı sıra daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında görev almış ancak hizmet sözleşmesine aykırı hareket nedeni ile sözleşmelerinin fesih edilmemiş olması istenmektedir. Peki kpss puan şartı kaçtır?

KPSS PUAN ŞARTI KAÇTIR?

Zabıt katibi ve hizmetli alımı için adaylardan 2018 yılında düzenlenen KPSS’ye girmiş olması istenmektedir. Orta öğretim mezunu adaylar için KPSS P94, lisans mezunu adayların KPSS P3 ve ön lisans mezunu adaylardan ise p93 türünden en düşük 70 puan almış olması gerektiği bildirildi.

HİZMETLİ KADROSU İÇİN İSTENEN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Hizmetli kadrosu için özel şartlar ise; kamu personeli seçme sınavı KPSS puanları baz alınacak, en üst puandan başlanarak, ilan edilmiş pozisyon sayısının 10 katı aday çağrılacağı açıklandı. En son sırada yer alan aynı puana sahip olan birden çok adayın bulunması halinde ise bu adayların hepsinin sözlü sınava çağrılacağı bildirilmiştir.

ZABIT KATİBİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Adayların üniversitelerin meslek yüksek okulu adalet bölümü, adalet yüksek okulu, bilgisayar bölümü, adalet ön lisans, adalet meslek lisesi ya da diğer lise veya dengi okulların bilgisayar veya ticaret bölümlerinden mezun olmak, başvuruları kabul edilen adayların tümü bilgisayar uygulama sınavına çağrılacak olup, yapılacak uygulama sınavının saati, tarihi ve yeri resmi site olan www.yargitay.gov.tr adresi üzerinden duyurulacaktır.

ZABIT KATİBİ VE HİZMETLİ ALIMI İÇİN BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Adaylar başvuru işlemlerini 9 aralık 2019 ile 13 aralık 2019 tarihleri arasında mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerektiği vurgulanmıştır.

İlan tam metni için tıklayın.

Yorumlar kapalı.