Kamu Personeli Alımı Başvuru Koşulları! KPSS’siz Ve 50-70 KPSS Puanı İle Kamu Personeli Alımı!

memur

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kamuya KPSS koşulsuz aynı zamanda 50-70 KPSS puanı ile memur alımı gerçekleştirilecek. Kamu kurumlarının farklı yöntemlerle yayınladıkları ilanları haberimizde sizler için derledik. Devlet memuru olmak isteyen kişiler 18 yaşını tamamlamış olmak zorunda fakat T.C. Vatandaşı olmak başlıca dikkat edilen koşullar içerisinde yer alıyor. Bazı kurumlara göre en az 18 ve en çok 30,40,65 yaş koşuluna uygun olması gerekiyor.

Alım Yapan Kurum ve Kadrolar Listesi

Alım yapan kurumların listesi:

Cumhurbaşkanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Gelir İdaresi Başkanlığı, Kırklareli Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Çeltikçi Belediye Başkanlığı, Tarsus Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı, İ.Ü.C. Genel Sekreterlik, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Azdavay Belediye Başkanlığı.

Alım yapan kadroların listesi:

Büro Memuru(Genel), Kalorifer Ateşçisi(Katı ve Sıvı Yakıt), Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli, Hastane hizmetlisi, Asansör Kurucusu ve Bakımcısı, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım ve Onarıcısı, Elektrikçi(Genel), Mobilyacı, Güvenlik Görevlisi, Temizlik Görevlisi, Makine Bakım Onarım Teknisyeni, Makine Bakım Onarıcısı, Terzi ve Kaynakçı(Oksijen ve Elektrik)

Devlet Memuru Olabilirsiniz

2019 senesinde devlet memuru olmak isteyen vatandaşlar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından hazırlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvurusu gerçekleştirerek sınavdan yüksek not almalılar.

Yüksek not kamu kurum ve kuruluşlarının memur inlanlarına göre farklılık göstermektedir fakat en uygun memur alımına başvuru gerçekleştirmek için kamu kurumlarının memur alımlarında KPSS puan sıralamasına göre adaylar arasından eleme gerçekleştirildiğini hatırlatalım.

Devlet Memuru Ne İş Yapıyor?

Devlet memuru gerçekleştirilen iş ve göreve göre farklı kategorilerde sınıflandırılıyor. Memur denilince akla masa başı iş gelir ancak birçok memur sahada görev yapar. Memurların yaptıkları görevler bağlı bulundukları kuruma göre farklılık gösterir.

Kimler Devlet Memuru Olabiliyor?

Devlet memuru olmak isteyen vatandaşlar 18 yaşını doldurmak zorundadır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak başlıca istenen koşullar arasında bulunuyor. Bazı kurumlara göre en az 18 ve en çok 30, 40, 65 yaş koşuluna uygun olmak zorunlu tutulmaktadır. Devlet memuru olmak isteyen vatandaşların kamu haklarından mahrum sayılmaması gerekmektedir. Devlet memuru olmak için en az lise mezunu olunmalıdır ve KPSS’den geçerli puanı alması gerekmektedir.

Yorumlar kapalı.