Ana sayfa KAMU Mübaşir, Zabıt Katibi ve Gardiyan Alımı için bekleyiş sürüyor

Mübaşir, Zabıt Katibi ve Gardiyan Alımı için bekleyiş sürüyor

0
PAYLAŞ

Birçok aday tarafından zabıt katibi, mübaşir ve infaz koruma memuru ( gardiyan ) alımı bekleniyor. 31 Aralık 2018 tarihinde TV programında personel alımı ile ilgili açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 10 bin personel alımı yapılacağını açıklamıştı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün açıklamasının ardından 1,5 ay geçmesine rağmen henüz ilgili alım ilanları gelmedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül alımların Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ve Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacağını ve toplamda 10 bin alım düzenleneceğini kamuoyu ile paylaşmıştı.

Alımlara ait net bir tarih vermem uygun değildir sözlerinin yanı sıra alınacak kadro detaylarını bildirdi. Bu kapsamda alımlar mübaşir, hizmetli, şoför, infaz ve koruma memuru, zabıt katibi ve teknisyen kadrosu olarak kayıtlara geçti. Bu kadroların yanı sıra başka kadrolar açılır mı bilinmemekle beraber, Bakanın açıkladığı kadrolardan bazıları yukarıda sayılanlar için yapılacaktır.Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here