PTT sözleşmeli personel alımında yaş şartı esnetildi

PTT sözleşmeli personel alımlarını bekleyen adayları ilgilendiren yeni bir gelişme yaşandı. Önceki günlerde gelen bilgiler neticesinde PTT personel alımı yönetmeliğinin değiştiği ve bu kapsamda yaş şartının da esnetildiği belirtildi.

PTT sözleşmeli personel alımında yaş şartı esnetildi

Önceki günlerde PTT tarafından gelen açıklamalar neticesinde kurumun sözleşmeli personel alımı yönetmeliğinde bazı değişikliklerin yapıldığı bilgisi verilmiştir. Bu kapsamda PTT yeni personel alımları için geçerli olan bir çok düzenlemenin yanı sıra yaş şartında da düzenlemeye gidildiği yönetmelikte yer almaktadır.

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN YENİ YAŞ ŞARTI DÜZENLEMESİ!

Yeni yönetmeliğe göre bundan sonraki ptt personel alımları için geçerli olarak 18 yaşını tamamlamış olmak ve giriş sınavının gerçekleştirildiği senenin 1 ocak itibari ile 36 yaşından gün almamış adayların başvuru yapabileceği belirtildi.

Bundan önceki yaş şartı ise 18 yaşını tamamlamış olmak ve giriş sınavının gerçekleştirildiği senenin 1 ocak itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyordu.

KPSS ŞARTI DA GETİRİLDİ

PTT önceki sözleşmeli personel alımlarında kamu personeli seçme sınavı KPSS şartı istemiyordu ancak yeni yönetmelik ile beraber yeni personel alımlarında kpss şartı isteyeceğini yeni yönetmeliğinde adaylara ve kamuoyuna duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 23:59
YORUM EKLE