Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli Alacak! İlk Etap Haziran ayında 12 Bin Personel Alımı ile gerçekleşecek!

Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı için sağlık personeli alımı yapılacağı müjdesini adaylar ile paylaştı. Bu kapsamda 30 bin personel alımı yapılacağını ve ilk etabında ise 12 bin personel alımı gerçekleştirileceğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı 30 Bin Sağlık Personeli Alacak! İlk Etap Haziran ayında 12 Bin Personel Alımı ile gerçekleşecek!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalar doğrultusunda 30 bin sağlık personeli alımının yapılacağı ve bu alımın ilk etabında 12 bin personel alımı ilanına çıkılacağı bilgisi verildi. Ayrıca ilk etabı Haziran ayında yapılacak bilgisi de verildi.

Erdoğan, sağlık alanında görev almak isteyen adaylara müjdeyi verdikten sonra hayırlı olsun dileklerini de iletmeyi ihmal etmedi.

30 BİN PERSONEL NE ZAMAN ALINACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 bin istihdam yapılacağını ve ilk aşamasında 12 bin sağlık personelinin istihdamının sağlanacağını belirtti ancak personel alım tarihine ilişkin bilgi aktarmadı.

KADROLAR NETLİK KAZANDI

Alım tarihine ilişkin bilgilerin yer almadığı konuşmada alınacak kadroların detayları açıklandı. Bu kapsamda 1,000 ebe, 3 bin sağlık memuru, biyolog, çocuk gelişimcisi ve 6 bin 835 hemşire alınacağı bildirildi. Alınacak sağlık personelleri kamu personeli seçme sınavı ile alınacak olup, başvuru şartlarına ilişkin detaylar ise ilerleyen zamanlarda netlik kazanacak.

İLK ETAP HAZİRAN AYINDA!

Alıma ilişkin tam tarih verilmese de Sağlık Profesyonelleri Platformu Kurucusu Aras Ali Altıntaş, son 10 yıla baktığımızda en yüksek sağlık personeli atamasının yapılacağını ve bu atamanın ilk etabının 2019 Haziran ayında yapılacağını bildirdi. Aras Ali Altıntaş alımın hangi gün yapılacağı hakkında net bir bilgi vermedi.

İLAN İÇİN SÜREÇ TAKİBİ NEREDEN YAPILACAK

Adaylar ilk etapta 12 bin sağlık personeli için yapılacak resmi duyurulara Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü adresi olan https://yhgm.saglik.gov.tr adresinde takip edebilirsiniz. Gerekli bilgiler resmi site üzerinden verilecektir...

Kaynak: İşin Olsa
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 16:06


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER