Soylu; polis alımı için hangi ayda ilana çıkılacağını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yapılacak polis alımlarının hangi ayda yapılacağını açıkladı. Alımlara ilişkin net bir tarih vermese de hangi ayda yapılacağı hakkındaki bilgileri paylaştı. Bu kapsamda Ağustos ile Eylül aylarında yeni polis alımı için ilana çıkılacağını belirtti. İşte detaylar...

Soylu; polis alımı için hangi ayda ilana çıkılacağını açıkladı
İçişleri Bakanı tarafından yeni bilgiler aktarıldı. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna polis alımı hususunda duyuru yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımı konusunda tarih verdi. Buna göre yeni polis alımının ne zaman yapılacağı öğrenildi. Peki 25. dönem POMEM polis alımı ne zaman yapılacak, yeni dönem polis alımı için Polis Akademisi Başkanlığının POMEM'e kaç bin kişilik kontejan ayırdığı belli oldu mu?

Soylu; polis alımı için hangi ayda ilana çıkılacağını açıkladı

Yapılan açıklamalar neticesinde; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuru ile yeni dönem polis alımı için Ağustos sonuna doğru ilanın hazırlanacağı ve ilanın hazırlanmasının ardından da Ağustos ya da Eylül aylarında polis alımının yapılacağı belirtildi. Özetle polis alımının Ağustos ya da Eylül ayında yapılacağı belirtiliyor eğer ilan Ağustos sonuna doğru hazırlanırsa Eylül ayının başlarında yayımlanır ve 2019 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS sonuçları tarihden önce açıklanırsa yeni lisans bölümlerinden mezun olan adaylar da POMEM polis alımına başvuru yapabilir. Polis alımının net tarihinin ise önümüzdeki aylarda ancak açıklanabileceği ön görülmektedir.

Sitemiz üzerinden diğer haber ve ilan detaylarına ulaşabilirsiniz.

Kaynak: İşin Olsa
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2019, 15:50


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER