Yeni pöh polis özel harekat alımı nasıl yapılacak?

Geçtiğimiz aylarda katıldığı programda sunucunun sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis özel harekat ( PÖH ) alımları hakkında bilgiler paylaştı. Yeni pöh alımlarının nasıl yapılacağını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, alımların artık içeriden yapılacağını ancak çok ihtiyaç olursa dışarında da polis özel harekat alımı yapılacağını açıkladı. İşte ayrıntılar...

Yeni pöh polis özel harekat alımı nasıl yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz aylarda katıldığı programda kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Bir çok önemli konuya değinen ve bu konulardan biriside polis özel harekat olmak isteyen polis adaylarını ilgilendiriyordu. Yeni polis özel harekat pöh alımlarının nasıl yapılacağı konusunda önemli bilgiler aktaran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, pöh olmak isteyen adayların normal polis alımı ilanlarına başvuru yapması gerektiğini çünkü yeni pöh alımlarının içeriden yapılacağı bilgisini aktardı.
POLİS ÖZEL HAREKAT OLMAK İSTEYEN ADAYLAR İÇİN BİLGİLER VERİLDİ!


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis özel harekat alımları için de yeni bilgiler aktardı. Yeni planlarının arasında polis özel harekat alımlarının artık içerinden alınacağını dile getirdi. Bu nedenle polis özel harekat olmak isteyen adayların polislik sınavına katılmasını ve kazanması önerisinde bulundu. 25 bin kadar polis özel harekat'ın teşkilat bünyesinde yer aldığını ve bu sayının şuanda yeterli olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ihtiyaç olursa içeriden alım yapılacağını belirtmesinin yanı sıra çok ihtiyaç olursa dışarıdan da alımların yapılacağını ancak bu alımların kısıtlı sayıda olacağını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2019, 11:59


Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Üzerinden Bizi Takip Edin!
Android Uygulamamız için Tıklayınız
Facebook Sayfamız için Tıklayınız
İnstagram için Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pöh
Pöh - 3 ay Önce

Yaş sınır 35 olmasını istiyoruz sayın bakanım

Eroglu
Eroglu - 3 ay Önce

Lise mezunu istiyoruz iki yıldir bekliyoruz
KPSS puani 55 ile 60 olmali

Mehmet çığ
Mehmet çığ - 3 ay Önce

Dısarıdanda alınsın lise mezunu sayın bakanım

Bayram Topçam
Bayram Topçam - 3 ay Önce

Renk körlüğü kaldırılsın sayın bakanım

Önce vatan
Önce vatan @Bayram Topçam - 3 ay Önce

Renk körlügü konusunda bazı insalar renk körleri in asker polis olmasını istemiyor ama bu engel öylede böyle kalkacak he bir de meslek hayatına başladığım gün renk körü nasıl asker polis oldu diyen leri....... Olacak

Bahar
Bahar - 3 ay Önce

Pöh kpss puan şarti 55 olsun lutfenn

Songül
Songül - 3 ay Önce

Tek isteğimiz bayanlarda boy konusunun esnetilmesini istiyoruz tek hayalim polis olmak ama boydan dolayı olamıyoruz 1.60 indirilsin lütfen sayın bakanım.

Alparslan Kara
Alparslan Kara - 3 ay Önce

Sayın bakanım lise olması neden zorunlu ? Yetenek ve çevikliliğe bakmazmısınız neden lise ???? :(

Nazif saray
Nazif saray - 3 ay Önce

Yaş 35


SIRADAKİ HABER