Koronavirüs salgınında artan vaka ve ölüm sayıları sonrası kapanma tedbirleri geri mi geliyor? 81 il genelinde sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca bu akşam saat 18.00'da ne açıklayacak? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde sizlerle...

Koronavirüs salgınında artan vaka sayılarının önüne geçilemiyor. Haziran ayında yüksek hızla devam eden aşılama ile birlikte başlayan normalleşme süreci sonrasında Eylül ayı itibariyle vaka sayıları yeniden tırmanışta. Üstüne okulların da tüm kademelerde yüz yüze eğitime geçerek açılmasıyla birlikte vaka sayılarının daha da artmasından endişe ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bu akşam saat 18:00'da rutin dışında bir açıklama yapacağını duyurdu. Milyonlarca vatandaş şimdi merakla saat 18:00'ı beklerken acaba Sağlık Bakanı Fahrettin Koca istifa mı edecek? Kapanma tedbirleri geri mi gelecek? Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Sorularının yanıtını araştırmaya başladı. 

BAKAN KOCA DUYURDU! "RUTİN DIŞI KONUŞMA"

koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla "Salgınla mücadele sürecimiz açısından simge bir gün! 18.00'de rutin dışında bir konuşma ile huzurunuzda olacağım. Gündeminizdeki konular, başlıklarımız arasında. 18.00'de buluşmak üzere" açıklamasında bulundu.

VAKA SAYILARI DÜŞMÜYOR

Koronavirüs salgınında vaka ve vefat sayıları son dönemde rutin seyrini sürdürüyor. Dün (8 Eylül Çarşamba) günü 308.437 test yapılırken 23.914 Koronavirüs vakasına rastlanıldı. 262 vatandaşımız da Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İyileşen sayısı ise 30.103 kişi olarak açıklandı.

KAPANMA TEDBİRLERİ GERİ Mİ GELİYOR? SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI...

Fenerbahçe Dinamo Kiev izle FB Kiev canlı maç izle jestyayın netspor taraftarium24 canlı seyret Fenerbahçe Dinamo Kiev izle FB Kiev canlı maç izle jestyayın netspor taraftarium24 canlı seyret

Koronavirüs salgınında artan vaka ve vefat sayıları sonrası gözler yeniden kapanma tedbirlerine çevrildi. Her ne kadar 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının yüz yüze yapılması ve okulların açılması kararı verilmişse de kapanma tedbirlerinin başka şekilde uygulanması bekleniyor. Bu çerçevede ilk olarak hafta sonu özellikle ilk etapta sadece Pazar günleri kısmi - yerel sokağa çıkma yasaklarının uygulanabileceği konuşuluyor. Şuan için kapanma tedbirleri konusunda resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu akşam saat 18:00'da yapacağı 'rutin dışı' konuşmada kapanma tedbirlerini açıklayabileceği tahmin ediliyor.