Türkiye'ye geldi peynir ekmek gibi satılacak. 120.000 TL’lik Tata Tiago için son gelişmeler haberimizde yer alıyor. İşte Tata Tiago teknik özellikleri ve tüm detayları sayfamızda.

Türkiye'de sıfır otomobil almak artık hayal olmuş durumda. Bu anlamda markalar daha ucuz modelleri Türkiye'ye getirmeye başladı. Bu markalardan biri de Tata oldu. Hindistan’ın en mühim otomobil satıcısı ve üreticisi olan Tata, fiyat olarak en ucuz performans olarak ise en iyi otomobilini Türkiye yollarına çıkarmaya hazırlanıyor. İşte Tata Tiago ile alakalı son detaylar. Ülkemizdeki otomobil fiyatları aslında saçma civarlara ulaştı. Hali hazırda sıfır bir otomobil alabilmek amacıyla 300 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. O da en boş ve en ucuz versiyon amacıyla geçerli.


 

Peki bundan sonra bu tutarların altına otomobil alabilmek olası olmayacak mı? Elbette olacak. Bunun amacıyla gereksinimiz olan tek şey daha ucuz modellerin ülkemize gelmesi. Hali hazırda Renault’tan tutun da Hyundai’ye kadar pek çok markanın adını bile duymadığını çok ucuz modelleri bulunuyor. Bu modeller genellikle Güney Amerika’da ya da Asya’da satışa sunulmuş durumda.

İşte şimdilerde bu modellerden bazılarının Türkiye, bundan dolayı da Avrupa’ya gelmesi gündemde. Sebep ise otomobil piyasasındaki sahip olunan kriz.
Hali hazırda bu kriz ülkemizdeki sıfır otomobiller içinde büyük darbe oldu.  Sonrasındaki bağlamda ülkemizde daha uygun fiyatlara satılacak olan sıfır otomobiller, yapımcılar amacıyla de fırsat olabilir.

İddialara göre Hindistan’ın en büyük otomobil yapımcılarinden biri olan Tata, Asya sektöründe peynir ekmek gibi satan modeli Tiago’yu Türkiye’ye getirmek amacıyla butona basmış durumda. Tip olarak i10’un ilk kasasını andıran Tiago, giriş civarında bir otomobil. 1.2 litrelik motoru ile 72 beygirlik güç yapan Tiago’nun torku ise 95Nm. Klima özelliği de tespit edilen otomobil 5 birey kapasiteli. Bu otomobilin Hindistan’daki vergiler dahil fiyatı ise 85 bin TL dolaylarında. Oradaki vergileri çıkarıp, ülkemizdeki vergileri eklediğimizde karşımıza 120 bin TL’lik bir fiyat etiketi çıkıyor.

Gözden kaçırmayın

Merkez Bankası'nın Kasası Boşalıyor mu? Yoksa Boşaltılıyor mu? Fark Eder mi? Net Rezerv "EKSİ" 55,1 Milyar Dolar Oldu! Merkez Bankası'nın Kasası Boşalıyor mu? Yoksa Boşaltılıyor mu? Fark Eder mi? Net Rezerv "EKSİ" 55,1 Milyar Dolar Oldu!

1199 cc’lik motora sahip olan Tiago model vasıta 72 beygirlik güç üretiyor. Hem de vasıta içi 5 koltuk kapasitesi tespit edilen HB model mak torku ise 95 nm olarak açıklandı. Görüldüğü üzere vasıta performans olarak olabildiğince düşük özelliklere sahip. Araçta sürücü ve yolcu hava yastıklarının da bulunduğunu belirtelim. Bu durumuyla şayet Türkiye otomobil piyasasında satışa sunulacak olursa Tata Tiago model aracın fiyatının vergiler dahil 95 bin TL seviyesinde olması bekleniyor. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamıyla ya da kısmen sifiraracal.com’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek ya da alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.