Meteorolojiden kar yağışı uyarısı! Günlerce sürecek kar fırtınası başlıyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğünden "Kar yağışı ne zaman başlayacak, Nereye ne kadar kar yağacak, Kaç cm kar oluşacak, Yağışın süresi kaç gün olacak" gibi sorulara cevap verdi! Meteor

5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı! 5 bin TL ikramiye verilecek! Emeklilerin hesaplarına yattı!
Meteorolojiden kar yağışı uyarısı! Günlerce sürecek kar fırtınası başlıyor! Meteoroloji Genel Müdürlüğünden "Kar yağışı ne zaman başlayacak, Nereye ne kadar kar yağacak, Kaç cm kar oluşacak, Yağışın süresi kaç gün olacak" gibi sorulara cevap verdi! Meteoroloji kar fırtınası geliyor, günlerce kar fırtınası sürecek gibi soruları cevapladı!

Meteoroloji uyardı! 1987, 2002 ve 2004 kışını unutun!

Meteoroloji son dakika olarak yapılan açıklamada; Türkiye'ye günlerce sürecek kar yağışı bekleniyor. Beklenen kar yağışı 1987. 2002 ve 2004 kar yağışını unutturacak diyerek açıklamalar yaptı!

Sistem resmen başladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, 12 - 13 - 14 Şubat 2021 tarihinde yeni soğuk hava sistemi duyurusu yapmıştı. Başta Marmara geneli ve İstanbul olmak üzere yoğun ve etkili kar yağışı bekleniyor uyarısı yapılmıştı. Bugün ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 Şubat tarihi itibariyle yeni sistemin etkisine girdiğimizi 12 - 13 - 14 Şubat tarihlerinde çok ciddi kar örtüsü ve "Şubat Soğuğu" yaşatacağını duyurdu.

İstanbul'da 14 Şubat hayat felç olacak!

İstanbul için çok önemli Kar Fırtınası ve Soğuk hava dalgası duyuran meteroloji, Marmara, Ege, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Bölgeler için soğuk hava dalgasının etkisine gireceği ve 13 - 20 Şubat tarihlerinde Dondurucu Soğuklar ve Buzul Çağı göreceğimizi duyurdu.

Soğuk ve kar yağışlı hava, ani sıcaklık azalmasıyla yerini fırtınaya bırakacak. Ülkemizde kuzeybatı kesimlerinden itibaren sert ve dondorucu soğuk hava etkisine resmen girdik. Ancak 14 Şubat için en riskli gün olarak dikkat çekiliyor! 14 Şubat pazar günü;

1- Buzul Çağı Görüntüleri
2- Kuvvetli Kar Yağışları
3- Dondurucu hava şartları
4- Ulaşım aksaması
5- Sağlık aksaması

Gibi bir çok sektör ve hayatta yıkıcı zarar oluşturabilecek sorunlar mevcut. İstanbul'da 14 Şubat pazar günü fırtına şeklinde rüzgar ile kar yağışı gelmesiyle hava sıcaklığı eksi derecelere düşecek. 15 Şubat Kar yağışı etkisini sürdürürken, 16-17 Şubat dondorucu hava etkili!

Kar örtüsü en az 20 cm! 40 cm bulabilir!

İstanbul'da beklenen kar yağışı için kar örtüsü tahmini de güncellendi! 20 cm kar örtüsü kesin gözüyle bakılırken, 40 cm kadar kar örtüsünün sürebileceği aktarıldı.

Kar Fırtınası geliyor!

İstanbul'da pazar günü 100 km hızla esecek poyraz ile birlikte Kar fırtınası bekleniyor! Hava sıcaklığının en az 10-15 derece azalacağı tahmin ediliyor! İstanbul'da poyraz 14 Şubat pazar günü kuvvetlenecek! Öğleden sonra fırtına şeklinde etkili olan kar yağışı, pazar başlayıp akşam tipi şeklinde etkili oluyor! İstanbul'da hayatın felç olması bekleniyor.

Adı kondu! Ekstrem Soğuk Hava dalgası ve Kar yağışı!

Tüm Türkiye etkisi altına alacak kar yağışı için Exrem Soğuk Hava Dalgası ve Kar yağışlı sistem ismi konulan soğuk hava salgası 14 - 20 Şubat tarihlerinde yağış fırtına soğuk hava Güney Ege ve Batı Akdeniz'i de de görülecek. Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu batısı, Akdeniz iç kesimleri ile Güney Doğu Anadolu batısı kuvvetki kar yağışı alacak!

Kar Yağışı hangi tarihlerde!

12 Şubat 2021 tarihinde başlayacak kar yağışı, 14 - 15 - 16 - 17 - 18 Şubat 2021 tarihine kadar sürecek!

Hazırlık yapın!

Ülkemizin son yıllarda gördüğü en şiddetli soğuk hava dalgasıyla birlikte vatandaşlara da uyarılar geldi!;

1- Türkiye'nin tüm vilayetlerinde tüm sektörlerde yaşanabilecek risklere dikkat edilmedi!

2- Yerel ve merkezi yönetim birimlerine Acil müdahale ve kriz yönetimine geçmeliBugün öğleden sonra, Soğuk hava dalgası öncüsü, cumartesi günü ikinci ve daha kuvvetli soğuk, Kuvvetli dalga ise 14 Şubat pazar günü gelecek.

14 Şubat 2021 Kar Yağışı nerede olacak?

Marmara, Batı Karadeniz Kuzey Ege'de şiddetli kar yağışı var!

15 Şubat 2021 Kar yağışı nerede olacak?

Marmara, İç ege ve iç anadolunun batısı!

16 Şubat 2021 Kar yağışı nerede olacak?

Marmara, Barı Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege ve Göller yöresi

17 Şubat 2021 kar yağışı nerede?

Doğu Marmara, Karadeniz, İç Anadolunun kuzey ve doğusu, Akdeniz iç kesimleri ve Doğu anadolu kar yağışı olacağı açıklandı!

14 Şubat Pazar İstanbul, 15 Şubat Pazartesi Ankara!

İstanbul kar fırtınası yaşarken Ankara'da kar var! Ancak Ankara'da kar yağışı pazar değil pazartesi günü başlayacak ve gece yoğunlaşacak. Salı günü poyrazla birlikte Ankara'da tipi ve sağanak kar yağışı ciddi bir örtü oluşturacak. Kar 1 hafta yoğun bir şekilde yağacak!

Kutup Soğukları geliyor!Meteoroloji sosyal medyada Sibirya soğukları geliyor haberlerine de isyan etti! Gelen sibirya soğukları değil, kutup soğukları olduğu öğrenildi! Yukardaki fotoğrafta görüldüğü gibi kutup üzerimize akacağı aktarıldı.

15-20 derece hava sıcaklığı düşecek!

Kutup kökenli aşırı soğuk havayla birlikte kar yağışı gibi soğuklarda geliyor. Türkiye'de her yerde 15-20 derece birden sıcaklık düşecek. Son yılların en soğuk havasının yaşanacağı kar yağışları tipiye dönüşmesiyle hava sıcaklığı sert düşecek. Türkiye için Deniz etkili kar yağışları (DEK) uyarısı da biz bu haberi yazarken Meteoroloji tarafından duyuruldu. Kar miktarının ciddi bir şekilde birikim oluşturacağı da kesinleşti.