Meteoroloji, 13 Nisan hava durumu raporunda, ülke genelinde mevcut olan sağanak yağışların ve bazı bölgelerdeki kar yağışlarının bir süre daha devam edeceğini belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre Türkiye genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Muğla çevrelerinin yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunun yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışı alacak.

Yağışların Osmaniye, Hatay, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Siirt ve Batman çevreleri Van’ın güneyi, Diyarbakır’ın doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerde vatandaşlar dikkatli olmalıdır.

Marmara bölgesinde Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Kocaeli parçalı ve çok bulutlu olacak. İstanbul aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecektir. Ege bölgesinde Afyonkarahisar, Denizli, İzmir ve Muğla çevreleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Antalya parçalı ve çok bulutlu geçirecektir.

Akdeniz bölgesinde Adana, Hatay ve Kahramanmaraş aralıklı sağanak yağışlı geçecektir. İç Anadolu bölgesinde Ankara, Eskişehir, Konya ve Yozgat yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağış alacak. Batı Karadeniz'de Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak aralıklı yağmur ve sağanak yağış bekleniyor. Orta ve Doğu Karadeniz'deki Amasya, Samsun, Tokat ve Trabzon bölgeleri de aynı şekilde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçireceklerdir.

Doğu Anadolu'da Elazığ, Erzurum, Iğdır ve Malatya aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Güneydoğu Anadolu ilimiz Gaziantep parçalı ve çok bulutlu, Siirt ve Şanlıurfa aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçireceklerdir. Diyarbakır’ın doğu kesimleri de gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Vatandaşların hava durumu raporlarını takip etmeleri, özellikle kuvvetli yağışların olduğu bölgelerde tedbirli olmaları önemlidir.

Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'" Hasan Can Kaya, Ekrem İmamoğlu'na Destek Verdi: 'Sağduyuyla Güzel Günlere Kavuşmak Dileğiyle'"