Türkiye'de her konuda kış için uyarı yapılırken elektrik için alınan yeni karar "kara kış" söylemini şimdiden doğrulamış oldu.

Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir? Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir?

Vatandaşa son kötü haber Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kararlarına göre, elektrik piyasasındaki azami fiyat limitinin yükselmesi ile gelmiş oldu.

Daha geçtiğimiz gün elektrik kesintilerinin artacağı haberi üzerine bu defa da Resmi Gazete ile elektrik piyasasındaki azami fiyat limitinin yükseltilmesi ve dolayısı ile de söz konusu zammın tarifeye de yansıması beklenmeye başlandı.

Yayınlanan ve vatandaşın gündemine bomba gibi düşen karar ile birlikte azami fiyat limiti megavat saat başına 2 bin liradan 4 bin liraya yükseltildi.

Isparta'da dondurucu soğukta elektrik kesintisi

Bu kararın ardından ise akıllara “Elektrik Piyasasında tavan fiyat limitinde artış elektrik tüketim fiyatlarında da artışın habercisi mi?” sorusu "kuvvetle muhtemel evet" cevabı ile birlikte geldi

Tabi ki azami fiyat limitinin enflasyon ve dövizden kaynaklı olarak yükseltmesi ile birlikte, enerji dağıtım şirketlerinin aldığı enerji zamlı hale gelecek ve dolayısı ile dağıtım şirketlerinin zamlı olarak aldığı enerjinin ise tüketici tarifesine yansıması bekleniyor.

Önce sanayiye ardından da konutlara yansıyacağı tahmin edilen yeni zamların ilanı beklenilmeye başladı.