Kara Listede Olanlara ve Sicili Bozuk Vatandaşlara O Bankalardan 50 bin TL Kredi Müjdesi!

Binlerce kişiye bankalardan müjdeli haber! Devam eden Koronavirüs pandemisi nedeniyle bankalardan borçlulara, kara listede olanlara ve sicili bozuk vatandaşlara kredi müjdesi geldi.

Ekonomi 12.09.2021 - 20:04 12.09.2021 - 20:04 Berkay Keskin

Acil nakit ihtiyaçlarınızı o bankalardan kredi kullanarak giderebileceksiniz. Peki kara listede olanlara ve kredi sicili bozuk, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileri? Tüm detaylarıyla haberimizde sizlerle...

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren Covid-19 salgını ekonomik alanda zorlu günler yaşatmaya devam ediyor. Vatandaşlara destek eli ise bankaların düşük faizli kredilerinden geliyor. Bu süreçte bankalar tarafından hayata geçirilen yeni destek ve ihtiyaç kredisi paketlerine yoğun talep gerçekleşiyor. Ülkemizde etkisini halen göstermekte olan Koronavirüs salgını nedeniyle istihdam olumsuz etkilenirken vatandaşlar acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmek için bankalara müracaat ediyor. Pek çok banka ise kara listede olduğu için yahut sicili bozuk yani kredi notu düşük olduğundan ötürü vatandaşın pek çoğuna kredi vermiyor. Ancak bazı bankalar var ki, başvuru yapana anında kredi tahsis ediliyor! Sicili bozuk vatandaşlara 50 bin TL kredi desteği müjdesi! 

Kredi Sicili Bozuk Olanlara 50000 TL Kredi Desteği! Anında Onaylanıyor

Bilindiği üzere bankalar, vatandaşlar tarafından yapılan kredi başvurularını risk raporlarına göre sonuçlandırmaktadır. Kredi Kayıt Bürosu (KBB) üzerinden alınan risk raporlarında 1-669 arasında skoru bulunan vatandaşlar en riskli grubu oluştururken 700-1099 arası orta riskli ve 1100-1499 arası olanlar az risklidir. 1500-1699 arasında skoru bulunanlar iyi, 1700-1900 arası skoru olanlar ise çok iyi şeklinde derecelendirilmektedir. Bu çerçevede bankalar kredi verirken risk durumuna bakmakta, risk düşük olduğunda yapılan kredi başvurusu hızla onaylanmakta ve tarafınıza kredi tahsis edilmektedir. Bankalar kredi başvurularında risk raporlarının yanı sıra başvuranın düzenli gelirinin olup olmadığına ve başvuru yaptığı miktardaki kredinin tutarı ile bu tutarı geri ödeme gücünün olup olmadığına bakarlar. Düzenli geliri olmayan ve kullandığı kredinin taksitlerini geri ödeme noktasında sıkıntı yaşayacağı düşünülenlerin kredi başvuruları olumsuz sonuçlandırılır.

Devam eden Koronavirüs pandemisi süreci nedeniyle birçok banka alışılmışın dışına çıkarak belirli şartları taşımaları halinde birçok bankadan anında 50.000 TL'Ye kadar kredi kullanabiliyor! Sicili bozuk olan vatandaşlar da bankalardan 50 bin TL'ye kadar ihtiyaç kredisi alabilecek.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Müjdesi

Son dönemde devam eden Devlet destekleri ve koronavirüs pandemisine karşı alınan önlemler çerçevesinde vatandaşlara bankalardan kredi desteği müjdesi geldi. Sicili bozuk olan vatandaşlar da KBB risk durumları göz önünde bulundurulmaksızın kredi kullanabilecek! 

KBB risk durumunda riskli gözükmesine karşın düzenli geliri bulunan vatandaşlar bu durumu belgelemeleri koşuluyla birçok bankadan kredi kullanabiliyor.

Sicili Bozuk Vatandaşlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicili bozuk olan vatandaşların kredi başvurusu yapmaları halinde olumlu yanıt alabilecekleri yani sicili bozuk olanlara da bir takım şartları taşımaları halinde kredi veren bankalar; Ziraat Bankası, Vakıfbank, Enpara, QNB Finansbank, Denizbank, Aktifbank, Fibabanka, ICBC Türkiye ve TEB'dir. Bu bankalara başvuru yapanlara, inceleme sürecinin ardından derhal kredi tahsis edilebilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@