Kara Listede Yer Alanlar Dikkat! Bu Bankalardan Kredi Kullanabilirsiniz!

AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi AKP bayraklarını görünce ağlama krizine girdi

Vatandaşlar maddi yetersizliklerin yanı sıra bazen unutularak ödemelerini geciktirir. Ödemelerini geciktiren vatandaşlar bankalar tarafından takibe alınır. Vade günü gelmesine rağmen ödeme yapamayan veya yapmayan kişilerin bankalar nazarında güvenirliliği düşürür.

Vatandaşlar tarafından unutulan veya maddi imkânsızlık nedeni ile ödemelerin unutulması sonucu bankalar tarafından takibe alınır. Takibe alınan kişiler bankalar açsından güvenli olarak görülmez. Düşük kredi notu nedeni ile kredi kullanmak isteyenler olumsuz cevap verilir. Kredi alma konusunda sorun yaşanabilir. Çoğu zaman bankalar kredi notunu öne sürerek vatandaşa kredi seçene sunmaz. Kredi notu düşük olanlar bazen de düşük limitli kredi imkânı sunulur. Bazı banlara ise kredi notu düşük dahi olsa kredi imkânı tanıyor.

Kredi ödemelerinde oluşabilecek aksamalar kredi notunun düşmesine neden olabilir. Kredi notunun düşük olması halinde bankalar kredi kullandırma noktasında seçici davranabilir. Başvuru yapan kişinin başvurusu büyük olasılık ile reddedilir. Ancak bazı bankalar bu noktada kredi notunu önemsemez.  Kredi notuna takılmaksızın temel ihtiyaç için kredi kullanmak isteyen kişilere bireysel ihtiyaç kredisi kullandırılır.

Kredi Notu Düşük Olanlarda Kredi Fırsatı

Bankalar çoğu zaman kredi kullanacak olan kişilerin başvurularını alırken gelir seviyesini öne sürer. Kredi ödeme noktasında ödeme imkânının olup olmadığını kontrol ederek kredi verme konusunda karar verir. Banka şartlarına uygun olmayan vatandaşlar için yeni umut ışığı doğdu. Koşulları sağlayamayan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç kredisi sunuyor. İhtiyaç kredileri bazı bankalar tarafından kredi notu dikkate alınmadan sunuluyor.

10 Bin Türk Lirası Alabilirsiniz

Pandemi döneminden önce ve pandemi sonrası birçok banka ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. İhtiyaç kredisi kullandırırken, sıkı politikalar uygulayan bankalar Pandeminin bitiminden itibaren belirlemiş oldukları kredi politikalarında güncelleme yapıyor. Yeni düzenlemeler ile kredi notu dikkate almayan banka, tüm ihtiyaç sahibi kişilere 10 bin lira tutarında kredi imkânı tanıyor. Kredi notunuzun düşük olması sizleri endişelendirmesin. Kredi notunuz düşük olsa bile birçok kamu ve özel bankalar ihtiyaç kredilerinde kolaylık sağlayarak daha kolay bir şekilde kredi sunuyor.