Meteorolojinin paylaştığı son hava durumu raporuna göre ülkenin büyük kısmında parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Yaklaşık son bir haftadır kuvvetli yağışlar alan ve zaman zaman su taşkınları yaşanan Akdeniz ve Ege'de bugün hava açık ve parçalı bulut

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek
Meteorolojinin paylaştığı son hava durumu raporuna göre ülkenin büyük kısmında parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Yaklaşık son bir haftadır kuvvetli yağışlar alan ve zaman zaman su taşkınları yaşanan Akdeniz ve Ege'de bugün hava açık ve parçalı bulutlu olacak.


Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağışlar!


Karadeniz, Marmara'nın doğusu ve güneyi, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karaman ile Hatay civarında sağanak yağışlar görülecek. Sabah saatlerinde Ordu, Samsun, Rize ve Artvin'in kıyı bölgelerinde kuvvetli yağışların görüleceği kaydedildi. Öğle saatlerinden sonra Samsun civarındaki kuvvetli yağışların (21-50 kg/m²) daha çok Trabzon civarına kayacağı belirtildi. Trabzon'un doğusu ile Rize ve Artvin'in kıyı bölgelerinde gece saatlerinde de kuvvetli yağışların etkisini sürdüreceği kaydedildi.


Hava sıcaklığı nasıl olacak?


Peki hava sıcaklığı nasıl olacak? Aralık ayının yarılanmasına rağmen halen daha hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olduğu görülüyor. Bu sıcaklık değerleri de kar yağışını geciktiriyor. Geciken kar yağışları neticesinde barajların doluluk oranları bir hayli düşecek. Barajların dolması için yoğun kar yağışlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu yağışların ülkeye Ocak ayında gelmesi bekleniyor.