Dünyanın en ünlü sokak sanatı ürünü olan "Kardeş Öpücüğü" yaratıcısı Rus ressam Dmitri Vrubel 62 yaşında hayatını kaybetti.

Berlin Duvarı'nın üstüne çizdiği Brejnev-Hönecker grafitisiyle ünlenen Rus ressam Dmitri Vrubel, Berlin'de 62 yaşında hayatını kaybetti.

1990'dan bu yana Berlin'de yaşayan Vrubel'in ölüm sebebi olarak koronavirüs kaynaklı komplikasyonlar gösterildi.

Berlin Duvarı'na Brejnev ve Honecker'ı öpüşürken resmeden Dmitri Vrubel hayatını kaybetti - Medyascope

Tam adı Dmitri Vladimirovich Vrubel olan ünlü ressam, Doğu Yakası Galerisi'nde öpüşen komünist liderler Leonid Brezhnev ve Erich Honecker'ı tasvir eden "Tanrım, Bu Ölümcül Aşktan Kurtulmama Yardım Edin" ya da diğer adı ile "Kardeş Öpücüğü" adlı tablosuyla tanınıyordu.

Ünlü grafitinin yaratıcısı hayatını kaybetti

Graffitiye ilham veren fotoğraf 1979'da Doğu Berlin'de Fransız gazeteci Regis Bossu tarafından çekilmişti ve Dmitri Vrubel'in Berlin Duvarı'nın üstüne çizdiği Brejnev-Hönecker grafitisi Sovyetler Birliği Komünist Partisi Sekreteri Leonid Brejnev ile Doğu Almanya Devlet Konseyi Başkanı ve Sosyalist Parti Birinci Sekreteri Erich Hönecker'i dudak dudağa öpüşürken resmetmesi ile dünyanın en ünlü sokak sanatı ürünlerinden birisi olarak anılıyor.

Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı; Erdoğan'ın Diplomasında "Sigara" Ve "Dünür" Detayı! Sadık Albayrak Dipolamayı Böyle Anlattı;

Leonid Brezhnev and Erich Honecker (1979) : r/europe