KPSS sonrası aynı skandal Polislik sınavları için ve bu defa ‘Kariyer Hocam’ adlı yayınevi eşliğinde yaşandı. Kariyer Hocam Sahibi Kimdir? Yediiklim Yayınları İle Bağlantısı Nedir? Kariyer Hocam Yayınlarının Yediiklim'e ait "Benim Hocam" İle Alakası Ver mı? soruları da başladı.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) sınavında da yine sosyal medyadan, 18 sorunun aynen alındığı, 14'ünün de benzer olduğunu duyurulurken CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "Aynı skandal söz konusu, PAEM de KPSS gibi iptal edilmeli" dedi.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) 7. dönemin sınavındaki soruların, Misyon Koruma deneme kitapçığındaki sorularla aynı olduğu bilgisi sonrası Kariyer Hocam yayınevi sahibi ve de Yediiklim Yayınları ile başlantısı merak edildi.

Aynen Yediiklim Yayınevi'nde yaşanan skandalda olduğu gibi yaşanan süreçte Kariyer Hocam Youtube hesabından sınavdan sadece bir gün sonra yayınlanan videoda şu skandal sözler ile iddialar da doğrulanmış oldu;

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

“Hani ‘Neye niyet neye kısmet' derler ya bizim mart ayında hazırlamış olduğumuz, sorularını özenle seçtiğimiz aylarca emek ettiğimiz bu ‘Polis Misyon Koruma' kitabımızda dünkü PAEM-7 sınavında tam 18 soru geldiğini sizlerden öğrenmiş bulunmaktayız. Detaylı incelediğimizde de 14 sorunun da benzer şekilde geldiğini, toplamda 32 soruya bu kitapta dikkat çektiğimizi sizlerden öğrenmiş bulunmaktayız”

Bu arada en çok dikkat çeken ise "Kariyer Hocam" Yayınevinin tüm sosyal medya hesaplarını biranda kapatması oldu.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ise, konu ile ilgili şu dikkat çeken cümleleri kurdu;

PAEM'de sorular aynı çıktı' iddiası: 'Soruların 32'sinden 18'i aynı, 14'ü de benzer'

“KPSS ile ilgili skandal ortaya çıktığında, sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yapmış ve son 7 yıldır PAEM sınav sorularının neden açıklanmadığını, saklananın ne olduğunu, bu sınavda da KPSS skandalında olduğu gibi birebir benzerlikler çıkabileceğinden mi endişe ettiklerini sorgulamıştım.”

“Bugün görüyoruz ki PAEM-7 sınavında da aynı skandal söz konusu. Sınavdaki soruların bazıları, ‘Kariyer Hocam' adlı yayına ait bir sınava hazırlık kitabından aynen alınmış. Yani KPSS'deki skandal PAEM-7'de de yaşanmış. Birebir aynı skandal! Üstelik soruların alındığı kitabı hazırlayanlar, 18 sorunun birebir, 14 sorunun da çok benzer geldiğini övünerek bizzat kendileri duyuruyor"

"Öyle gurur duymuşlar ki ‘PAEM-7'den Önce Biz Sorduk!' yazarak paylaşmışlar. Öncelikle PAEM-7 de KPSS gibi iptal edilmeli. Kamu sınavlarının güvenliği sağlanmalı, gerekirse -herkesin hakkı saklı kalmak koşuluyla- sınav güvenliği sağlanana kadar sınav açılmamalı. Ve en önemlisi son yıllarda yapılan tüm sınavlar bağımsız bir kurul tarafından incelenmeli. Sınavlardaki usulsüzlükler tespit edilmeli, bu usulsüzlükleri yapanlar hukuk karşısına çıkarılmalı.”

Kariyer Hocam Sahibi Kimdir? Yediiklim Yayınları İle Bağlantısı Nedir?

devamı geliyor.....