Karşılıksız, geri ödemesiz 25.000 TL veriliyor! Hemen başvuru yapın, kış öncesi herkese büyük devlet yardımı müjdesi. Tüm vatandaşlar Kış ayları öncesinde nasıl geçineceğini kara kara düşünürken devletten güzel, müjdeli haber geldi. Başvuru yapanlara 25.000 TL karşılıksız ve geri ödemesiz devlet yardımı verilecek. Bu yardımdan faydalanmak isteyenlerin tadilat ve onarım yapması gerekiyor. Evlerinde yıkılma tehlikesi olan, çatlak, dökük, kırık olan vatandaşlar başvuru yaparak devlet yardımı ödemesinden faydalanabilecek. Herkes için geçerli olan müjdeli haber sabah saatlerinde verildi. Peki başvuru şartları neler? Onarım ve tadilat yardımı almak için nereye başvuru yapmak gerekiyor?

Yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşlara için devletten güzel haberler gelmeye devam ediyor. Yıkık dökük evlerde yaşayan ve onarıma ihtiyaç duyan vatandaşlara devlet 25.000 TL tadilat yardımı verecek. Ev onarımı için verilecek olan bu ödemeyi almak için başvuru koşulu bulunuyor. Belirli koşulları sağlayanlara yapılacak olan ödemelerden faydalanarak kış öncesinde ev tadilatı yapabilirsiniz. Peki devletin verdiği tadilat yardımı nasıl alınır? Tadilat yardım başvurusu nereye yapılır? Kimler tadilat ve onarım yardımı alabilir? İşte kış öncesi büyük fırsat olarak görülen devlet yardımı müjdesi ve detaylar…

karsiliksiz-geri-odemesiz-25000-tl-veriliyor-hemen-basvuru-yapin-kis-oncesi-herkese-buyuk-devlet-3

TADİLAT, ONARIM VE TAMİRAT İÇİN 25 BİN TL DESTEK

İhtiyaç sahibi vatandaşların oturulmayacak derecede olan eski, sağlıksız ve yıkılmaya yüz tutan evleri için devlet tarafından destek geldi. Devlet, yardıma muhtaç olan ailelere ev onarımı, prefabrik ev yapımı, Betonarme ev yardımı için destek ödemesi yapıyor. Karşılıksız ve geri ödemesiz olarak verilen 25.000 TL'lik devlet yardımı hibe ediliyor. Yardım tutarı vatandaşların ihtiyacına göre değişirken başvuru işlemleri ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile yapılıyor. Evinizin durumuna göre devletten 15, 20, 25 bin TL ev yardımı alabilirsiniz.

karsiliksiz-geri-odemesiz-25000-tl-veriliyor-hemen-basvuru-yapin-kis-oncesi-herkese-buyuk-devlet-2

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Ev onarımı ve tadilatı için devlet yardımı almak isteyen vatandaşların yaşadıkları ilde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular için T.C. kimlik numarası içeren bir nüfus cüzdanı ile gitmek yeterli oluyor. Yapılacak olan incelemeler sonucunda son kararı veren ise Vakıf Mütevelli Heyeti oluyor. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi halinde ise 25 bin TL'lik karşılıksız ve geri ödemesiz destek hemen hesabınıza geçiyor.

karsiliksiz-geri-odemesiz-25000-tl-veriliyor-hemen-basvuru-yapin-kis-oncesi-herkese-buyuk-devlet-1

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Ev onarımı ve tadilatı için başvuru yapmak isteyen vatandaşların birtakım şartları da yerine getirmesi gerekiyor. Başvuru şartları arasında 18 yaşından büyük olmak, gelir durumu, Ayrıca onarım yapılacak evin tam hisseli tapusuna sahip olunması gibi şartlar aranıyor. Hani içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması ile başvuru yapılabiliyor.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ DE VERİLİYOR

Ayrıca ev onarımı için destek alan yardıma muhtaç vatandaşların elektrik faturalarının bir bölümü de devlet tarafından karşılanıyor. Yani yardıma muhtaç vatandaşlara elektrik tüketim desteği de sağlanıyor. Elektrik tüketim desteği almak için son aya ait elektrik faturası ile birlikte PTT şubelerine gitmek ve gişelerden başvuru işlemlerini tamamlamak gerekiyor.